Partner webu

Server housing od Casablanca.cz

BenQ uvádí na trh chytrý 4K projektor pro domácí kino W1800i

 

TZ BenQ W1800i HWForumSpolečnost BenQ, přední výrobce DLP projektorů, uvádí na trh model W1800i. Chytrý domácí projektor s 4K rozlišením, 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709 a podporou HDR10 a HLG je vybaven operačním systémem Android TV.

Živé a přesné podání barev

Společnost BenQ, dobře známá svým vlastním řešením zobrazovacích technologií, posunula laťku na další, tentokrát hollywoodskou úroveň. Vysoce přesného barevného podání projektoru s plným pokrytím barevného prostoru Rec.709 podle standardu HDTV je dosaženo díky technologii CinematicColor, kterou doplňuje svítivost 2000 ANSI lumenů. Kvalitní obraz je dále podpořen 4K UHD (Ultra-HD) 3840 × 2160 rozlišením s 8,3 miliony pixelů a podporou technologie HDR optimalizované pro projektory.

Přesně kalibrované barvy přímo z výroby

Přesné podání barev odpovídá 100% pokrytí barevného prostoru Rec.709 s hodnotou Delta E≤3. Každý projektor je z výroby otestován a nastaven tak, aby bylo dosaženo barevné teploty D65, gama křivky, úrovně černé a bílé, neutrální šedé, sledování barevné reprodukce RGBCMY, odstínu, sytosti, jasu a výstupu na základě standardu ITU-R Rec.709. Součástí balení je následně individuální osvědčení o kalibraci daného kusu přímo z výroby.

Režim „Filmmaker" zachovává vizi režiséra

Režim Filmmaker zajišťuje, aby výsledný obraz v domácnosti co nejvěrněji kopíroval záměry filmových tvůrců a vypadal tak, jak bylo původně plánováno. Zachovává proto filmovou snímkovou rychlost, přesné barvy, dynamický kontrast i jas. Diváci tak mohou zažít majestátní scény a působivé okamžiky ve své autentické a nezkreslené podobě.

Jedno tlačítko vládne všem

Chytrý projektor BenQ W1800i je vybaven operačním systémem Android TV, což v důsledku znamená okamžitý přístup k bohatému obsahu obchodu Google Play včetně seriálů, filmů, sportovních přenosů či her, a to bez nutnosti jakéhokoli dalšího kabelem připojeného zařízení. Uživatelům jsou k dispozici také Amazon Prime Video a Disney+ aplikace, zatímco bezdrátové připojení umožňuje streamovat jakýkoli obsah z různých zařízení přímo do projektoru.

Moderní design a přizpůsobení

Kompaktní projektor byl navržen v moderní bílé barvě s dominantní bronzovou přední částí a tak kromě funkční splňuje také estetickou stránku v obývacím pokoji. Flexibilní umístění v prostoru, resp. snadnou úpravu promítaného obrazu, zajišťují 1,3x zoom, korekce lichoběžníkového zkreslení 2D keystone a možnost rotace.

BenQ W1800i je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 31 290 Kč s DPH v České republice a 1229 euro s DPH na Slovensku.