BenQ představil první HD projektor s krátkou projekční vzdáleností

08-benq-250Dodavatel digitálních lifestylových zařízení, společnost BenQ, představuje tři nové přírůstky do řady projektorů určených pro domácí zábavu. Novinkám dominuje produkt s označením W710ST. Jedná se o světově první HD projektor s krátkou projekční vzdáleností.

Milovníci filmů a her tak mají další možnost jak zkvalitnit svoji zábavu. Díky patentované asférické čočce zobrazuje projektor obraz s úhlopříčkou 63" již ze vzdálenosti jednoho metru. Zobrazení bez nepříjemného rušení stínem či oslepující projekční záře využijete i v malých místnostech . Vysoký kontrast i jas projektoru slibují živé barvy. Přístroj dále disponuje dvěma HDMI porty,vestavěným 10W reproduktorwm a technologii DLP LinkTM v kombinaci s duální stereoskopickou projekcí NVIDIA® 3D Vision.

BenQ dále představuje projektor W700 určený pro sledování snímků v HD a hraní her ve 3D. Novinka nabízí ostrou projekci, integrovaný 10W reproduktor a dvojici HDMI konektorů, v důsledku čehož se tento stylový domácí projektor stává silným partnerem pro audiovizuální zábavu, od níž vás navíc díky snadnému zapojení a automatickému nastavení nebude nic zdržovat. Zařízení disponuje stejným kontrastním poměrem jako W710ST s o něco nižším jasem (2 200 ANSI lumenů) a certifikací pro technologie DLP LinkTM a NVIDIA® 3D Vision. Zapouzdřená DLP konstrukce zaručuje, že podání barev nebude negativně ovlivněno v průběhu času. Životnost lampy při ekonomickém módu (Eco Mode) dosahuje 6 000 hodin a výrazně tak snižuje celkové náklady spojené s vlastnictvím tohoto zařízení.

Poslední představený model W1060 byl navržen s cílem zprostředkovat kvalitní rozměrný obraz například pro potřeby vlastního domácího kina. Novinka se vyznačuje Full HD rozlišením, vysokým jasem 2 000 ANSI lumenů, dvojicí HDMI konektorů a kontrastním poměrem 5 000:1. Zvukový doprovod zajišťuje vestavěný reproduktor o výkonu 10W. Plusem tohoto modelu je jednoduchost jeho nastavení a zapojení bez složité instalace.

foto: benq, (red)