Sophos - promo akce na zabezpečení koncových bodů
IT Systems - předplatné

Partner webu

Server housing od Casablanca.cz

TP-Link odhaluje na veletrhu CES 2021 nová síťová řešení a přináší rychlosti a bezpečnost nové generace pro domácí i podnikové využití

Pondělí, 11 Leden 2021 00:00

EAP610-OutdoorSpolečnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů a zařízení pro chytrou domácnost, dnes na veletrhu CES 2021 představuje svoje nejnovější síťová řešení. Oceňovaná řada Deco nyní přichází s integrovaným hlasovým ovládáním, budoucí síťový standard Wi-Fi 6E přenese vaši Wi-Fi na novou úroveň, 10G switch vám zajistí to nejlepší možné připojení, zabrousíme také do stále více populárního 5G a s prémiovou bezpečnostní službou HomeShield zabezpečíme kompletně vaši Wi-Fi síť.

 

TP-Link uvádí první meshový Wi-Fi 6 systém s integrovanou Alexou

Pondělí, 11 Leden 2021 00:00

 Deco Voice X20

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů a zařízení pro chytrou domácnost, dnes oslavuje uvedení prvního meshového Wi-Fi 6 systému na světě s integrovaným řešením Alexa, který nese název Deco Voice X20. Díky vynikajícímu designu produktu a skvělým výhodám pro uživatele získal Deco Voice X20 a TP-Link ocenění CES 2021 Innovation Awards Honoree.

 

TP-Link TL-WPA4226 KIT: Sada powerline adaptérů snadno rozšíří dosah sítě

Čtvrtek, 17 Prosinec 2020 00:00

 TL-WPA4226 KIT 1

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů a zařízení pro chytrou domácnost, představuje na trhu novinku v podobě AV600 Powerline Wi-Fi sady TL-WPA4226 KIT, která snadno jediným dotykem rozšíří dosah vaší domácí Wi-Fi sítě. A to pod jedním názvem (SSID) a heslem.

Data šířená elektrickými rozvody snadno a rychle
Nová sada dokáže šířit datové připojení prostřednictvím rozvodů elektrické energie. Výhodou je v tomto směru funkce automatické synchronizace Wi-Fi, díky které je nastavení powerline sady snadné a intuitivní. Stačí stisknout dedikované tlačítko Wi-Fi Clone a SSID sítě i heslo se automaticky zkopírují z vašeho stávajícího routeru. Další funkce s názvem Wi-Fi Move pak automaticky synchronizuje veškeré změny nastavení v rámci sítě.

Díky powerline rozšíříte síť do všech koutů domácnosti
Powerline set podporuje pokročilý standard HomePlug AV2, který zajišťuje stabilní, vysokorychlostní přenos dat až do rychlosti 600 Mb/s a vzdálenosti 300 metrů. Díky tomu tak svoji Wi-Fi síť můžete rozšířit do všech koutů domácnosti, alespoň tedy do těch, ve kterých máte elektrickou zásuvku. Díky powerline technologii tak dosah vaší Wi-Fi sítě nebude už nikdy omezen dosahem vašeho routeru.

O elektrickou zásuvku nepřijdete
Součástí adaptéru TL-PA4020P je také integrovaná elektrická zásuvka, do které můžete připojit další elektrické zařízení. Adaptér tak neblokuje zásuvky, které jsou na mnohých místech domácnosti drahocenným „zbožím“, zejména tam, kde jste si elektrické rozvody nemohli naplánovat sami.

Snadné zapojení typu Plug and Play
Powerline sadu TP-Link TL-WPA4226 KIT zapojíte do stávající sítě velice jednoduše, a to formou Plug and Play. Nejprve stačí do elektrické sítě a prostřednictvím ethernetového kabelu i k routeru připojit adaptér TL-PA4020P. Následně do kterékoliv požadované elektrické zásuvky (samozřejmě na stejném elektrickém okruhu) připojíte i druhý z adaptérů, TL-WPA4220. Po stisknutí dedikovaného tlačítka Pair, tedy spárovat, je bezpečná vysokorychlostní a bezdrátová síť nastavena.

Správa adaptérů přes smartphone
Svoje powerline adaptéry můžete díky aplikaci tpPLC Utility a tpPLC snadno spravovat přímo ze svého chytrého mobilního telefonu. Například zde nastavíte rozvrh pro dostupnost Wi-Fi či vypnete a zapnete LED kontrolky na zařízeních. Stačí si stáhnout příslušnou aplikaci pro platformy iOS nebo Android, případně nástroj tpPLC pro PC.

Klíčové vlastnosti TL-WPA4226 KIT:

 • Rozšíření dosahu jedním dotykem – Wi-Fi klonovací tlačítko zjednodušuje nastavení vaší jednotné domácí Wi-Fi sítě.
 • Standard HomePlug AV2 poskytuje až 600Mbps vysokorychlostní přenos dat po stávající elektrické síti, ideální pro HD a 3D streaming videa a online hraní her.
 • Dostaňte 300Mbps bezdrátové připojení do dříve těžko připojitelných míst u vás doma nebo v kanceláři.
 • Integrovaná elektrická zásuvka, takže žádné připojení k elektrice nepřijde nazmar.

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/powerline/tl-wpa4226-kit/

 

Bezdrátový přístupový bod s multigigabitovou kapacitou

Úterý, 15 Prosinec 2020 00:00

 

EAP660-HD 1

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů a zařízení pro chytrou domácnost, představuje na trhu novinku v podobě bezdrátového dvoupásmového multigigabitového přístupového bodu EAP660 HD (AX3600), který podporuje Wi-Fi 6 a je určený pro montáž na strop. Využijí jej především hotely, restaurace, kavárny i kanceláře jakékoliv velikosti.

Vysoké rychlosti a čtyřnásobná kapacita
Novinka díky podpoře standardu Wi-Fi 6 (802.11ax) nabízí ultra vysoké přenosové rychlosti ve dvou pásmech, a to s kombinovanou rychlostí 3 550 Mb/s. Z toho ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz jde o 1 148 Mb/s a v pásmu 5 GHz 2 402 Mb/s. Navíc je přístupový bod vhodný pro prostředí s vysokou hustotou provozu, neboť má čtyřnásobnou kapacitu pro připojení většího množství koncových zařízení současně, a to díky podpoře technologií OFDMA a MU-MIMO.

Určený je tak například pro provozy jako pohostinství, restaurace, obchodní centra, zasedací místnosti či vlaková nádraží. Použití v místech s hustým provozem napomáhají i nejnovější technologie standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), jako jsou 1024 QAM a OFDM s dlouhým trváním symbolu.

Omada SDN jako inteligentní cloudové řešení
Inteligentní cloudové řešení pro firemní sítě Omada SDN je platformou softwarově definovaných sítí, která integruje síťová zařízení včetně přístupových bodů (AP), jako je EAP660 HD, ale také switchů a bran. Výsledkem je výkonná firemní síť s vyšší efektivitou, zabezpečením a spolehlivostí. K dispozici je taktéž 100% centralizovaná cloudová správa celé sítě, a to odkudkoliv prostřednictvím jediného rozhraní.

Vysoce propustný ethernetový port a PoE+
TP-Link EAP660 HD dále disponuje 2,5Gb ethernetovým portem pro multigigabitové připojení, což neznamená nic jiného, než lepší a rychlejší spojení se světem prostřednictvím bezdrátové sítě Wi-Fi. Díky kompatibilitě se standardem 802.3at PoE+ (Power-over-Ethernet) je řešení vhodné pro flexibilní nasazení, neboť k tomuto stropnímu přístupovému bodu budete muset tahat pouze jeden kabel pro data i napájení, a to právě ten ethernetový.

Roaming bez komplikací i zvýšená účinnost sítě
Roaming 802.11k/v automaticky přepíná klienty na přístupový bod s optimálním signálem, zajišťuje plynulé přepínání při pohybu v pokryté oblasti a umožňuje nepřerušovaný chod citlivých aplikací, jako jsou VoIP a videokonference.

Kromě toho je díky řadě pokročilých funkcí posílena účinnost a efektivita sítě. Za všechny jmenujme Band Steering pro automatický přesun dvoupásmových zařízení do 5GHz pásma; Load Balance pro bezproblémové využití sítě v prostředí s vysokou hustotou provozu; a Airtime Fairness pro zvýšení průměrné propustnosti sítě na místech, která jsou zahlcená nadprůměrně.

Zabezpečená síť s přihlášením pro hosty
Přihlášení do sítě můžete pro hosty zabezpečit ověřením přes Facebook nebo SMS, což znamená vyšší úroveň zabezpečení i zjednodušený proces přihlašování. V neposlední řadě pak musíme zmínit i elegantní průmyslový design, který výrazně usnadňuje montáž na strop.

Klíčové vlastnosti Tapo L530E:

 • Ultra vysoké přenosové rychlosti Wi-Fi 6: simultánní rychlosti 1 148 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz a 2 402 Mbit/s v pásmu 5 GHz poskytují výslednou přenosovou rychlost 3 550 Mbit/s v síti Wi-Fi.
 • Připojení v prostředích s vysokou hustotou provozu: 4× vyšší kapacita pro současné připojení většího počtu zařízení.
 • Integrováno do platformy Omada SDN: funkce ZTP (Zero-Touch Provisioning), centralizovaná cloudová správa a inteligentní monitorování.
 • Centralizovaná správa: cloudový přístup a aplikace Omada pro maximální pohodlí a snadnou správu.
 • Port 2,5G: port sítě Ethernet o rychlosti 2,5 Gbit/s zvyšuje celkovou propustnost internetového připojení.
 • Bezproblémový roaming: uživatelé se mohou volně pohybovat v pokryté oblasti, aniž by to mělo nějaký dopad na streamování videa a hlasové hovory.
 • Podpora technologie PoE+: podporuje technologii napájení přes rozhraní Ethernet (PoE) (802.3at) pro pohodlné nasazení a instalaci.
 • Zabezpečená síť pro hosty: včetně několika možností ověřování (SMS/Facebook/Wi-Fi/Voucher atd.) a řady technologií pro zabezpečení bezdrátové sítě.

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/business-networking/omada-sdn-access-point/eap660-hd/

 

Chytrá Wi-Fi žárovka, která se přizpůsobí vaší náladě

Pondělí, 14 Prosinec 2020 09:46

 

Tapo L530E 1

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů a zařízení pro chytrou domácnost, představuje na trhu novou chytrou Wi-Fi žárovku TP-Link Tapo L530E, u které si můžete vybrat z 16 milionů barevných odstínů – a vytvářet si přitom vlastní scénáře osvětlení, které následně využijete podle nálady a příležitosti.

 

USB adaptér zesílí Wi-Fi u notebooku a stolnímu PC přidá bezdrátovou komunikaci

Čtvrtek, 26 Listopad 2020 00:00

 

Archer-T4U-Plus-01

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje na trhu nový AC1300 bezdrátový USB adaptér Archer T4U Plus, který nabízí dvoupásmové připojení, silný signál i dvě externí antény pro vyšší stabilitu připojení.

Vysoká rychlost připojení i stabilita
Díky USB adaptéru TP-Link Archer T4U Plus si ke své domácí bezdrátové Wi-Fi síti můžete připojit třeba i stolní počítač, který standardně Wi-Fi modulem vybaven není, případně zvýšit rychlost stávajícího řešení. Zařízení dokáže přijímat signál Wi-Fi ve dvou samostatných pásmech, přičemž díky podpoře standardu 802.11ac můžete očekávat vysokou rychlost připojení. Jmenovitě jde o až 400 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mb/s v pásmu 5 GHz. Zatímco první pásmo je vhodné pro běžné surfování či psaní e-mailů, v tom druhém můžete třeba streamovat video a on-line hry nebo stahovat objemné soubory.

Díky zmíněným duálním fyzickým anténám s vysokým ziskem signálu 5 dBi je přenos a příjem dat silnější a stabilnější, a dokáže projít vícero překážkami včetně masivních stěn a podlah. Stabilní rychlost si tak můžete užít bez výpadků a výrazných latencí. Antény navíc můžete díky otočnému kloubu nastavit tak, aby byl příjem v daném prostředí opět co nejvyšší. Rychlost zvyšuje i podpora USB 3.0, standardu, který přináší svižnější připojení samotného adaptéru k počítači a rychlosti 802.11ac naprosto vyhovuje.

Rychlost posilují i další funkce
Díky technologii MU-MIMO jsou k dispozici hned dva simultánní datové proudy, které při použití s vhodným routerem dále posilují propustnost a efektivitu sítě. Routery s podporou MU-MIMO přitom v dnešní době tvoří drtivou většinu portfolia TP-Linku, takže na straně routeru vás už v tomto směru nic brzdit nemusí.

Flexibilní design usnadní hledání signálu
Díky flexibilnímu designu a metrovému prodlužovacímu kabelu můžete USB adaptér TP‑Link Archer T4U Plus umístit kamkoliv v okolí připojovaného počítače, kde právě najdete ten nejlepší signál. Rychlé nastavení usnadňuje i CD s ovladači kompatibilními s operačními systémy Windows 10/8.1/8/7 a macOS, o zabezpečení se pak starají šifrovací standardy WPA/WPA2.

Klíčové vlastnosti Archer T4U Plus:

 • Ultrarychlá Wi-Fi – bezdrátové rychlosti 1300 Mb/s (400 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mb/s v pásmu 5 GHz) s podporou nové generace standardu Wi-Fi 802.11ac
 • Dvoupásmové bezdrátové připojení – pásmo 2,4 GHz a 5 GHz pro flexibilní připojení
 • Duální antény s vysokým ziskem – Vylepšený dosah, kvalita signálu a přenosový výkon
 • MU-MIMO – Poskytuje vysoce efektivní bezdrátové připojení
 • Super rychlý USB 3.0 port – Až 10x rychlejší přenosové rychlosti než s USB 2.0
 • Nastavitelná více směrová anténa – Umožňuje flexibilní nasazení pro nejlepší příjem

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/adapter/archer-t4u-plus/

 

NETGEAR Nighthawk M5 nabízí rychlé a spolehlivé připojení kdekoliv na světě

Středa, 18 Listopad 2020 11:00

netgear-nighthawk-m5Společnost NETGEAR uvádí na trh nový LTE mobilní router NETGEAR Nighthawk M5 s podporou nejnovějších technologií 5G a Wi-Fi 6. Novinka nabízí vysoce rychlé a spolehlivé internetové připojení kdekoli na světě pro až 32 zařízení současně.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 41