Nová vlajková loď mezi herními monitory BenQ

Benq_XL2420T_1147Společnost BenQ oznamuje uvedení displeje XL2420T pro profesionální a soutěžní hraní FPS (first-person shooter). Do vývoje nového modelu byli zainteresováni světově známí profesionální hráči a legendy ze ZOWIE GEAR, a to od prvních fází vývoje produktu až k jeho finálnímu testování. Novinka disponuje certifikací pro NVIDIA 3D Vision 2, aby mohla hráčům nabídnout 3D herní a zábavní zážitky ve Full HD rozlišení. Přichází také s technologií NVIDIA 3D LightBoost, která zdvojnásobuje intenzitu jasu obrazovky pro živější obraz. BenQ XL2420T přichází v prémiovém černém designu s červenými detaily.

Se svými 120 Hz, dobou odezvy (grey to grey) 2 ms a dynamickým kontrastním poměrem 12 000 000 : 1 jsou modely řady XL nejen základním klíčem úspěchu při hraní FPS, ale přináší také exkluzivní funkce. Ty byly inženýry BenQ do detailu propracovány tak, aby nabídly hráčům pocit naprosté kontroly nad herním prostředím:

  • Black eQualizer - technologie, která umožňuje hráčům zesvětlit obraz bez přeexponování úrovní bílé. Díky tomu monitor odhaluje důležité detaily herních soubojů s vylepšenou viditelností ve tmavých oblastech.
  • S Switch - stylový dálkový ovladač, který nabízí možnost rychle přepínat mezi nastaveními zobrazení přizpůsobenými hraní i zábavě. Rolovací tlačítko dovoluje uživatelům rychle procházet OSD menu a měnit nastavení.
  • Aby vyhověl individuálním preferencím a požadavkům, umožňuje Display Mode hráčům přepínat mezi velikostmi obrazovky od 17" (4:3) přes 19" (4:3), 19" širokoúhlých (16:10), 21,5" širokoúhlých (16:9), 22" širokoúhlých (16:10) a 23" širokoúhlých (16:9), až po 24" širokoúhlých (16:9). Funkce Smart Scaling nabízí svobodu v manuálním přizpůsobení obrazovky v zásadě do jakékoliv velikosti.
  • V nově představeném FPS režimu existují dvě varianty. Režim FPS1 byl vytvořen ke konfiguraci a přizpůsobení displeje pro Counter-Strike 1.6 a režim FPS2 pro Counter-Strike Source. S těmito specializovanými přednastavenými profily nabízejícími optimální jas, kontrast, ostrost a vyvážení barev získávají hráči výhodnou pozici pro zachycení a sledování každého pohybu svých protivníků.
  • Game Mode Loader - online platforma, která přináší možnost pracovat s herními nastaveními používanými profesionálními hráči. Uživatelé si mohou tato exkluzivní nastavení nahrát a využít je jako svou výhodu. Mohou je také v dalším kroku uložit na S Switch po rychlý přístup. Další vyladěné uživatelské profily budou v budoucnu k dispozici na Gaming.BenQ.com.