Pokročilý fotoaparát BenQ GH600 s 21× zoomem

BenQ_DSC_GH600_05_1178Nový fotoaparát třídy bridge (na pomezí mezi kompaktem a zrcadlovkou) BenQ GH600 je vybaven 25mm širokoúhlým objektivem (evivalent kinofilmu) s 21násobným zoomem, 16megapixelovým CCD senzorem a optickým obrazovým stabilizátorem. Disponuje třípalcovým LCD displejem s rozlišením 460 000 pixelů a nabízí široký výběr snímacích režimů. Jedná se tak o vhodné řešení především pro fotografy, kteří by rádi zachytili své nápady v kreativních fotografiích, k čemuž však potřebují více, než jen běžný automatický kompaktní fotoaparát.

OS optickým stabilizátorem obrazu, který vyrovnává nechtěné otřesy fotoaparátu, a vysokou citlivostí snímače (ISO až 6 400) dokáže GH600 zachytit obrázky ve vysokých detailech. 16megapixelový přístroj je vybaven i HDR technologií pro vylepšení obrazu, která automaticky upravuje jas a kontrast snímků.

Fotoaparát zaznamenává HD videa v rozlišení 720p při 30 snímcích za sekundu, přičemž zároveň umožňuje práci se zoomem pro plynulý pohyb v rychlých scénách. Nechybí ani dedikované tlačítko pro okamžitý start nahrávání videa. Makro režim zachycuje předměty ze vzdálenosti už od 1 cm.

GH600 vylepšuje zážitky z fotografování širokým výběrem zábavných snímacích režimů. Color Accent (zdůraznění barvy) umožňuje zachovat na snímku vybranou barvu, zatímco ostatní se konvertují do černobílé. Režim LOMO přidává fotografiím umělecké efekty. Oblíbené “rybí oko” vytváří hemisférické zkreslení snímku. A konečně režim webové aukce zkombinuje až čtyři fotografie do koláže vhodné například pro prodej předmětů na internetu. Mezi dalšími snímacími režimy lze volit priority expozice, panorama, rychlé snímání, režim pro vylepšení vzhledu pleti u portrétních fotografií a nechybí ani pokročilá inteligentní scéna.

Cena fotoaparátu GH600 je 3 249 Kč bez DPH.