Nový monitor BenQ je vůbec prvním na světě určeným pro programátory

TZ BenQ RDSeries HWForumSpolečnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel profesionálních zobrazovacích technologií a digitálních lifestylových zařízení, uvádí na trh novou řadu monitorů RD. Vůbec první monitory na světě vyvinuté na míru specifickým a komplexním potřebám programátorů.

Řada monitorů BenQ RD je vybavena exkluzivním panelem se speciální povrchovou úpravou (liší se dle konkrétních modelů) s pokročilými antireflexními vlastnostmi, které jsou navrženy především pro kódování a nabízí vývojářům vynikající čitelnost umožňující soustředit se na nekonečné řádky v kódu.

„Společnost BenQ je známá svým úzkým zaměřením na uživatele, a proto při vývoji upřednostňuje jejich potřeby," říká Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodává: „Jsme upřímně nadšeni, že můžeme poskytovat uživatelům inovace do života a dláždit cestu do budoucnosti. Představení prvních monitorů na světě určených pro programátory je toho dalším důkazem."

Displeje jsou vybaveny speciálním režimem pro kódování podporujícím produktivitu díky reprodukci dokonale čitelného kódu ve světlém i tmavém zobrazení v rozmanitých pracovních prostředích. Tento režim je navíc snadno dostupný stisknutím dedikované klávesy uprostřed panelu funkcí na ovládacím panelu monitorů.

Jedinečné podsvícení MoonHalo monitorů řady RD (liší se dle konkrétních modelů) je navrženo tak, aby poskytovalo maximální pohodlí a efektivitu při kódování. Kombinuje prvky elegance a příjemného osvětlení, což uživatelům zaručuje soustředěnost a dostatek energie po celou dobu v jakémkoli prostředí. Nabízí široké možnosti nastavení dle vlastních preferencí včetně jasu, teploty barev, režimů a dalších.

Prioritou při vývoji bylo také zajištění dlouhodobého uživatelského pohodlí a zdraví, proto je řada RD vybavena funkcí Night Hours Protection kombinující technologie minimálního jasu, Eye-care filtru pro ochranu zraku při malém osvětlení okolního prostředí a optimalizaci zobrazení v temných místnostech. K dispozici je také funkce automatické detekce okolního osvětlení a korekce jasu Brightness Intelligence Gen2.

Uvedení nových modelů řady RD proběhne na konci první poloviny roku 2024 a bude zahrnovat modely RD240Q (úhlopříčka 24,1 palců, poměr stran 16:10), RD280U a RD280UA (28,2", 3:2), a RD320U a RD320UA (31,5", 16:9) s ergonomicky nastavitelnými i pevnými stojany. Modely s poměrem stran 3:2 a 16:10 jsou nabízeny v menších úhlopříčkách 24,1 a 28,2 palce a jsou orientovány na maximální produktivitu, protože pojmou více řádků kódu díky orientaci na výšku, zatímco 31,5palcová obrazovka s poměrem stran 16:9 nabízí dostatek prostoru pro dlouhé řádky složitého kódu.

Řada RD je dále vybavena funkcí KVM pro ovládání více zařízení jednou sadou příslušenství, technologií Multi-Stream Transport, která umožňuje uživatelům řetězově propojit více displejů pomocí jediného USB-C kabelu, softwarem Display Pilot 2 s vlastními definovanými zkratkami pro rozdělení pracovní plochy, režimy aplikací, softwarovým stmíváním, cirkadiálním režimem a mnoha dalšími funkcemi (mohou se lišit podle modelu).

Profesionální monitory BenQ pro programátory využívají recyklované materiály a energeticky úsporný provoz, což dokazuje zájem společnosti BenQ na udržitelnosti a ekologických postupech.