BenQ získalo certifikaci Eyesafe 2.0 pro své velkoformátové displeje

 

TZ BenQ EyeSafe2 HWForumSpolečnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel profesionálních zobrazovacích technologií, získala certifikaci Eyesafe 2.0 pro nejnovější řadu interaktivních velkoformátových displejů pro vzdělávací segment. BenQ Boards Pro RP04 a Master RM04 zaručují ochranu před škodlivým modrým světelným spektrem při zachování optimálního zobrazovacího výkonu.

Nejnovější certifikace udělené společností Eyesafe, celosvětovým lídrem v oblasti řízení technologie modrého spektra, potvrzují, že tyto modely podstoupily testování a splnily požadavky Eyesafe Display Requiremenets 2.0 pokrývající kritéria pro vyzařování modrého světla a celkovou kvalitu barevné reprodukce stanové společnostmi Eyesafe a celosvětové uznávanou organizací TÜV Rheinland.

„To, že jsme se stali prvním dodavatelem interaktivních velkoformátových displejů, který získal certifikaci Eyesafe Certified 2.0, je jasným důkazem, že naplňujeme závazek společnosti BenQ poskytovat školám nejlepší technologie určené ke vzdělávání. Staráme se o to, aby učitelé i studenti dostali ty nejlepší učební pomůcky a zároveň chránili své zdraví díky našim ClasstoomCare technologiím," říká Claire Huang, ředitelka centra inovací cloudových služeb a oddělení zobrazovacích technologií ve společnosti BenQ.

Kritéria pro displeje Eyesafe Requirements 2.0, které jsou považovány za referenční měřítko, zavádějí novou metriku nazvanou Radiance Protection Factor (RPF), což je systém hodnocení, který uživatelům pomůže v orientaci a v případném porovnání jednotlivých zařízení na emise modrého světelného spektra.

RFP se vypočítává na základě koeficientu, který vychází ze současných technologických limitů současných LCD a OLED technologií. Přiřazuje displejům číslo v rozmezí od 1 do 100, které odráží míru škodlivosti vyzářeného modrého spektra. Tato hodnota je zjednodušením složitého vzorce, který certifikační společnosti Eyesafe a TÜV Rheinland používají pro výpočet.

„Stejně jako Sun Protection Factor (SFP), ochranný faktor proti slunečnímu záření, udává míru ochrany pokožky, tak RPF uvádí míru emisí modrého světelného spektra a potenciální riziko pro oči. Vyšší číslo RFP indikuje větší míru potlačení modrého světla, jinými slovy čím vyšší číslo, tím lépe," vysvětluje Elishaa Batdorf, marketingová ředitelka společnosti Eyesafe.

Interaktivní velkoformátové displeje BenQ Board Pro RP04, nejnovější prémiové obrazovky pro vzdělávací segment, aktuálně vlastní hodnotu RFP50, zatímco model BenQ Board Master RM04 má hodnocení RFP35.

Více informací o Eyesafe certifikovaných produktech BenQ najdete na webu https://eyesafe.com/benq/

Další informace o interaktivních velkoformátových obrazovkách najdete na adrese https://www.benq.eu/en-eu/education/benq-board-interactive-displays.html