Verbatim zbrojí na berlínský veletrh IFA. Představí nové SSD disky a LED osvětlení

08-Verbatim250Návštěvníci berlínského veletrhu IFA se mohou letos těšit na novinky společnosti Verbatim. První zářijový týden zde firma představí novou generaci SSD disků a LED světel určených pro ratailové i profesionální zákazníky.

SSD disky se hodí jako alternativa ke klasickým 2.5" pevným diskům pro notebooky i stolní PC. „Nová generace našich SSD disků nabízí vysokou přenosovou rychlost až 250 MB/s při čtení a 180 MB/s při zápisu, rychlejší bootování systému, kratší dobu odezvy, delší výdrž na baterie a také lepší odolnost vůči nárazům oproti tradičním pevným diskům," jmenuje propozice zařízení Lukáš Beňa ze společnosti Verbatim. Produktový balíček bude podle něj obsahovat i klonovací software, díky kterému si mohou uživatelé bezpečně zkopírovat všechna data z původního disku na SSD disk. SATA SSD bude dostupný v říjnu v kapacitách 64, 128 a 256 GB

08-VerbatimLED-250Na berlínském veletrhu chce Verbatim představit také nové LED osvětlovací produkty. „Na globálním trhu energeticky úsporných LED/OLED světel působíme od roku 2010. Výhodu v podobě energetické i finanční úspory budou moci zákazníci využít u druhů MR16, PAR16, Classic A a svíčky," říká k novinkám Beňa.

Vedle kolekce určené pro maloobchody nabídne Varbatim i řadu produktů pro hotelové, restaurační či kancelářské instalace. Tyto profesionální řady budou obsahovat typy PAR16, PAR30, PAR38, AR111, MR16, R63, Classic A, Classic B a podle Beni nabídnou špičkové parametry, včetně vestavěných ovladačů teploty barev, velmi dobré schopnosti stmívání a vysoce účinného chlazení. Balení v konvenčních krabičkách (s jedním nebo více produkty) minimalizuje náklady na logistiku/skladování. Obě řady produktů by měly přijít na trh již v září.

Vedle SSD disků a LED osvětlení představí Verbatim i další novinky. Například nové externí disky nebo trojvrstvé nosiče Blu-ray BD-R XL s kapacitou 100 GB a čtyřnásobnou rychlostí zápisu, které se do prodeje dostanou během prvního čtvrtletí roku 2012.