Cooler Master uvádí nejvýkonnější počítačové SFX zdroje

 

TZ Cooler Master VSFXPlatinum HWForumSpolečnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh V SFX Platinum. Počítačové zdroje s výkonem 1100 W, resp. 1300 W jsou součástí modelové řady nových ATX 3.0 a SFX napájecích zdrojů. Nové zdroje mají certifikaci 80 PLUS Platinum, nabízí technologie LLC a DC-DC, plně modulární vedení kabelů, jsou osazeny 100% japonskými kondenzátory, kompatibilní se skříněmi ITX i ATX a výrobce na ně poskytuje 10letou záruku.

Revoluce v oblasti SFX napájecích zdrojů

Cooler Master posunuje hranice výkonu na aktuální maximum uvedením vůbec prvních SFX napájecích zdrojů s výkony 1100 W, resp. 1300 W díky ATX 3.0, miniaturizaci komponent a špičkové technologii chlazení. Společnost tak navazuje na předchozí milník v podobě uvedení SFX zdroje o výkonu 850 W uvedeného v roce 2021.

Nejvyšší koncentrace výkonu

Napájecí zdroje s výkonem 1100 W, resp. 1300 W, certifikací 80 PLUS Platinum garantují minimální účinnost 92 % při typickém zatížení. Vysokého výkonu v kompaktním provedení je dosaženo díky několika vylepšením, jako je plochý měděný drát na DC-DC cívce, naplocho umístěný hlavní transformátor a pasivní hliníkový chladič pro odvod tepla z full-bridge LLC obvodu.

Široká kompatibilita

Zdroje byly navrženy tak, aby plně podporovaly ATX 3.0 a zároveň zaručovaly zpětnou kompatibilitu, a to včetně grafických karet řady RTX 40 i 30. Jsou vhodné jak pro umístění do ITX tak ATX počítačových skříní.
Kvalita a spolehlivost

Modely V SFX Platinum jsou vyrobeny na základě pokročilých výrobních technologií a nabízí maximální stabilitu a spolehlivost. Kromě 100% japonských kondenzátorů nabízí plně modulární kabeláž pro ucelené vedení, které nebrání volnému průtoku vzduchu a zlepšuje celkovou efektivitu.

Cena a dostupnost

Model V SFX Platinum 1100 je dostupný za doporučenou koncovou cenu 8290 Kč v České republice a 348 euro na Slovensku. Model V SFX Platinum 1300 je dostupný za doporučenou koncovou cenu 8690 Kč v České republice a 365 euro na Slovensku.

Kompletní portfolio produktů řady V SFX je k dispozici na webové stránce Cooler Master https://www.coolermaster.com/catalog/power-supplies/#!/Series=V%20SFX%20Series.