Inovace na maximum: Monitory Philips na veletrhu IFA 2016 představí technologii UltraColor, křivky nebo vysouvací webkameru

4 side frameless C6 series side 250pxSpolečnost MMD uvede na veletrhu IFA 2016 v Berlíně, který probíhá od 2. do 7. září, řadu inovací pro profesionály i domácí uživatele. Stánek Philips se rozhodně vyplatí navštívit kvůli monitorům s technologií UltraColor s větším barevným gamutem, čímž disponuje např. nejtenčí monitor na trhu, dále kvůli nejnovějšímu 40palcovému zakřivenému 4K monitoru, monitorům s webkamerou, která se vysune pouze v případě potřeby, nebo kvůli šanci seznámit se s dalšími chystanými novinkami.

Zakřivené monitory – a největší 4K zakřivený model na trhu

Návštěvníci stánku Philips si mohou užít fantastickou podívanou, již nabízí 40palcový zakřivený monitor Brilliance, který je největším 4K zakřiveným modelem na trhu. K dispozici bude v letošním posledním čtvrtletí a tím, jak ovine zorné pole uživatele, vytváří více prostoru pro práci a zlepšuje koncentraci. Zakřivený monitor zajistí skutečně pohlcující pracovní zážitek. Vzdálenosti pro sledování od okrajů a středu obrazovky jsou stejné – takže uživatelé už tolik nemusejí otáčet hlavu, aby dobře viděli i obsah v rozích obrazovky, a mohou si vychutnat tu nejlepší obrazovou kvalitu. Sklo od okraje k okraji a ultrarovné ohraničení tento jednolitý vzhled ještě vylepšují. „Nový 40palcový zakřivený model svědčí o naší trvalé snaze vylepšovat monitory a přinášet uživatelům skvělé zážitky do kanceláří i domovů. Tento nový monitor se 4K rozlišením nabízí úžasně čirý obraz a prostor pro multitasking," říká František Koutník, country manager pro Českou republiku a Slovensko společnosti MMD.

40palcový model však není jediným zakřiveným fešákem této akce: návštěvníci veletrhu IFA si mohou prohlédnout i bezrámečkový 34palcový monitor X7 Frameless s poměrem stran 21:9. Tento ultratenký monitor s výškovým nastavením, oslnivým rozlišením Quad HD nebo vestavěným zvukem se dočká vydání koncem tohoto roku.

UltraColor pro neskutečně živý obraz

Nejnovější technologie UltraColor přináší krásné a věrné barvy pro domácí uživatele, kteří byli často nuceni snižovat své požadavky na kvalitu obrazu. UltraColor podporuje širší gamut – 85-95% NTSC, v závislosti na specifickém modelu, a v porovnání s typickým 72% rozšiřuje rozsah vnímaných barev na obrazovce, vytváří neskutečně živý obraz se sytější a přirozenější zelenou, červenou a modrou. Díky přesné obrazové reprodukci už není online nakupování o dohadech: než lidé kliknou na tlačítko „koupit", mohou vidět skutečné, věrné barvy produktu. Monitory s technologií UltraColor také zajišťují tvůrcům videí, designérům a fotografům opravdovost barev. František Koutník k tomu říká: „Na rozdíl od vylepšení, která ladí nastavení softwaru s cílem upravit vyvážení barev, technologie Ultracolor mění aktuální chemii v panelu a přináší vylepšení přímo barevných čipů."

Touto inovativní technologií se pyšní mnoho monitorů MMD na veletrhu IFA, včetně nové řady E-Line, zveřejněné toto léto, nebo nejtenčích monitorů na trhu – ze série C7, jež jsou nachystány na poslední čtvrtletí roku 2016. Na IFĚ se představí 24palcový model Ultra Slim FHD. Navzdory své tloušťce pouhých 5,2 mm zobrazí tento monitor 90 % NTSC gamutu, disponuje technologií Flicker-free, širokými pozorovacími úhly a bezrámečkovým designem.

Vysouvací webkamera a těžké časy pro hackery

Návštěvníci, kteří chtějí zlepšit bezpečnost v kanceláři, by se měli zaměřit na první monitor od Philipsu s vysouvací webkamerou. Nově představovaný 27palcový monitor brání potenciálním hackerům v nedovoleném sledování uživatelů. Webkamera na monitoru se totiž vysune jen v případě potřeby, a jinak je schovaná v rámečku. Tento model je na trhu momentálně ihned k dispozici.
Tyto a další novinky od MMD najdete na stánku Philips v hale 22.