Siemens

Partner webu

Server housing od Casablanca.cz

Ochrana telefonu před dětmi? Tipy od zkušeného rodiče

Autor: Public Relations   

Foto - zdroj: Pixabay.comJste čerstvými rodiči? Určitě si plánujete, co všechno vaše dítě bude a nebude dělat, jak ho nenecháte koukat na televizi a jak nejmíň do puberty nebude vědět, co je tablet nebo mobil.

Fandím každému rodiči, který tyto zásady neporuší a jeho dítě zůstane opravdu dlouho bez kontaktu s moderní elektronikou. Ale opak je často pravdou. Vzhledem k tomu, že mobil je většinou pro rodiče na mateřské/rodičovské dovolené jediným kontaktem s dospělým světem, dítě už od malička pozoruje, jak jeho máma/táta kouká do záhadné placaté věcičky. Potom máme/táta začne stahovat vzdělávací aplikace pro batolata a hrozba je na světě. Ve chvíli, kdy dítě pochopí, co všechno moderní telefon nabízí, je váš přístroj v permanentním nebezpečí.


Schovávání mobilu před dětmi vám nepomůže, najdou ho téměř všude.


Mokré, mastné, špinavé ručky vašich ratolestí udělají s takovým smartfonem divy. Mobil se ale může nejen ušpinit, ale bohužel i rozbít (děti umí vážně dobře házet, pokud je něco naštve) a nebo, to nejhorší, ztratit. Dávejte si proto pozor a dřív než bude pozdě, vemte si k srdci tyto tři rady.

Pořiďte si odolný kryt na mobil

Dávno jsou pryč ty časy, kdy jste mohli nosit mobil jen tak bez krytu v kabelce nebo v kapse a dávat na odiv barvy a eleganci nejnovějších iPhonů, Samsungů a jiných značek. Teď si pořiďte odolný, kvalitní, ověřený kryt přímo na váš model – například nějaký hliníkový bumper kryt. Dobrou zkušenost mám také s klasickým silikonovým krytem, ten je ale dobré doplnit tvrzeným sklem na displej.

mobily-kryt02

Zdroj: Etuo.cz

Tvrzené sklo na displej je dobrou investicí

Dětské ručky, ale i váš zrychlený způsob života, jakožto novopečeného rodiče, jsou nepřítelem vašeho displeje. Různé oděrky, prasklinky, krémy proti opruzeninám či špína jsou jako mor, který se rozlézá po vašem předním skle.

Pokud chcete displej ochránit, na výběr máte z nalepovací fólie nebo z tvrzeného skla. Z mojich zkušeností je folie fajn, ale pro rodiče malých dětí je lepší tvrzené sklo. To po nalepení není vidět, většinou se neodlepuje, dítě to neláká odlepit ho a když náhodu spadne mobil na zem, většinou praskne jenom nalepovací tvrzené sklo a ne váš milovaný a hlavně drahý displej.

mobily-kryt03

Zdroj: Etuo.cz

Dávejte mobil hodně vysoko a pořád na stejné místo

Jako rodič, především ten, který zůstává na mateřské/rodičovské, budete řešit hodně akutních věcí a nejlépe všechny naráz. Nebudete pak už ani vědět, kde vám hlava stojí, natož kam jste si naposledy položili telefon. Naučte se tedy dávat mobil pořád na stejné místo, nejlépe hodně vysoko, abyste na něj dosáhli vy, ale ne váš potomek. Pokud vám totiž malý lezec najde mobil může ho: zablokovat (minimálně tak na sto let), rozbít nebo ztratit. Pokud máte, jako skoro každý rodič, zvonění v tichém módu, nemuseli byste pak už mobil najít. Oblíbenými místy na schovku smartfonu jsou například skrytá a hlavně nedostupná zákoutí gauče, větší otvory v reproduktorech nebo nenápadné, ale pro dítě přitažlivé, mezery za nábytkem.

mobily-kryt04Zdroj: Bigstock.com

Nastavte si alespoň na počítači vzdálené hledání mobilu, pokud to vaše značka umožňuje, abyste si alespoň byli jisti, že je mobil stále na vaší adrese. Při dětech člověk nikdy neví.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci