Partner webu

Server housing od Casablanca.cz

HTC představuje HTC Sensation s dvoujádrovým procesorem

HTC_Sensation_1115Společnost HTC představila svou novou vlajkovou loď – hi-endový mobilní telefon HTC Sensation s operačním systémem Google Android 2.3.3. Jedná se o vůbec první zařízení od HTC s výkonným dvoujádrovým procesorem. Multimediálně zaměřený telefon disponuje rozměrným 4,3 palcovým širokoúhlým Super LCD displejem s přirozeným podáním barev a qHD rozlišením (540x960 px). Momentky mohou uživatelé zachytit 8Mpix fotoaparátem s podporou natáčení 1080p Full HD videa. Pro milovníky filmů je připravena v HTC Sensation zcela nová služba HTC Watch. Ta umožňuje zakoupit nebo zapůjčit některý z nejnovějších hitů stříbrného plátna z video archivu, který v době spuštění služby nabídne více než 600 světových filmů.

Pevné, elegantně zaoblené tělo telefonu je vyrobeno z jediného kusu hliníku. Displej telefonu je navíc díky speciální vrstvě chráněn proti poškrábání při běžném používání. 4,3 palcový širokoúhlý displej má rozlišení qHD (540x960 px). Novinka je vybavena 1,2 GHz dvoujádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon, jehož výkon si poradí i s těmi nejnáročnějšími mobilními aplikacemi a hrami při zachování nízké energetické spotřeby. 8Mpix fotoaparát s dvojitým přisvícením LED diodami na zadním panelu doplňuje čelní 1,2Mpix kamera určená k videohovorům. HTC Sensation umožňuje natáčet videa ve Full HD 1080p rozlišení s rychlostí 30 snímků za sekundu a stereofonním zvukem. Pro následný střih a editaci videa je určena aplikace Video Trimmer.

HTC Sensation přichází na trh s nejnovější verzí uživatelského prostředí HTC Sense. To nyní uživatelům nabízí nová vylepšení, která jim umožní s telefonem pracovat s maximální efektivitou. Nové HTC Sense tak přichází například s přepracovanou aktivní pohotovostní obrazovkou, která umožňuje uživateli přístup k nejčastějším funkcím i bez odemknutí telefonu. Mezi další vylepšení se řadí inovovaná grafika i animace spolu s novými widgety a efekty počasí.

Společnost HTC společně s novým telefonem HTC Sensation uvedla také vlastní filmovou streamovací službu, která bude plně dostupná i pro uživatele v České republice. HTC Watch nabídne filmový archiv oblíbených a nejnovějších filmů a seriálů. Každé video si uživatel může koupit nebo jen zapůjčit. Zakoupený film pak lze bezplatně sledovat až na čtveřici dalších HTC zařízení. Díky USB výstupu s podporou audiovizuálních přenosů ve vysokém rozlišení s redukcí na HDMI lze HTC Sensation používat jako multimediální centrum a stažené filmy si tak užít na moderních velkoplošných televizorech a projektorech.

Technická specifikace:

 • Operační systém: Google Android 2.3.3
 • Procesor: Qualcomm MSM 8260 1,2 GHz dual-core
 • Paměť: 768 MB RAM, 1GB ROM, slot pro MicroSD paměťové karty
 • Rozměry: 126,1 x 65,4 x 11,3 mm
 • Displej: 4,3 palců SLCD qHD, rozlišení: 540x960 (poměr stran 16:9), Gorilla glass
 • Konektivita:
  • HSPA/WDCMA
  • Wi-Fi standard IEEE 802.11b/g/n
  • DLNA, Micro-USB (s podporou MHL – mobile high-definition video link, redukce na HDMI)
  • Bluetooth 3.0
 • Baterie: 1520 mAh
 • Váha: 148 g (s baterií)

Předpokládaná dostupnost telefonu HTC Sensation v České republice je v 1. polovině června 2011. Uvedení služby HTC Watch pro český trh je naplánováno na začátek června 2011.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci