Partner webu

Server housing od Casablanca.cz

Acer uvádí tablet ICONIA s dvěma displeji

Acer_ICONIA_1115Společnost Acer představuje zařízení nové koncepce ICONIA - tablet se zcela novými možnostmi, který spojuje univerzalitu zobrazovací plochy běžné velikosti 14" s dvoudisplejovým řešením a intuitivním celoplošným vícedotykovým ovládáním, které umožňuje používat všechny prsty. Touchbook ICONIA se skládá ze dvou 14" displejů TFT LCD Acer CineCrystal s podsvícením LED diodami, vysokým jasem a rozlišením HD 1366x768, které využívají technologie podporující vícedotykové ovládání ve všech bodech na displeji. Oba displeje jsou opatřeny neobyčejně tenkým, avšak odolným sklem Gorilla Glass, které je chrání proti poškrábání a otiskům prstů, usnadňuje čištění a neomezuje funkčnost dotykového displeje.

Tablet ICONIA je navržen s ohledem na dosažení optimálního vícedotykového ovládání na celé ploše dvoudisplejového tabletu. Z toho důvodu je vybaven mnoha intuitivními a snadno ovladatelnými funkcemi a aplikacemi, které umožňují využít možnosti vícedotykové technologie. Výchozí ovládací prvek určený ke spuštění dotykových funkcí touchbooku ICONIA a dalších ovládacích prvků, jakož i aplikací představuje Acer Ring.

Acer Ring se objeví na displeji, jakmile na něj položíte pět prstů a uděláte chňapavý pohyb rukou. Umožňuje spustit dotykové aplikace přetáčením karet aplikací a poklepáním na příslušnou kartu. Nabízí rovněž rychlý přístup k virtuální klávesnici, editoru gest, správci oken a ovládací konzoli.

Virtuální klávesnici lze spustit pomocí Acer Ring nebo položením obou dlaní na spodní displej. Inteligentní řešení zjistí polohu dlaní uživatele a zobrazí klávesnici. Klávesnice QWERTY s mezinárodní jazykovou podporou má standardní velikost a uživatelé ji mohou používat jako běžnou fyzickou klávesnici. Navíc je vybavena funkcí prediktivního vkládání textu, která usnadňuje psaní běžnou rychlostí a zabraňuje překlepům. Virtuální klávesnice, která je doplněna ukazovacím zařízením a číslicovými klávesami, může být snadno přepnuta do režimu psaní rukou.

Pomocí editoru gest Gesture Editor lze přizpůsobit gesta pro spuštění určitých aplikací, otvírání webových stránek, prohlížení obsahu počítače anebo jeho zamknutí. Editor gest představuje jednoduchý a intuitivní nástroj pro přizpůsobení touchbooku ICONIA svým potřebám.

Správce oken umožňuje uživatelům uspořádat okna různých aplikací na obou dotykových displejích. Okna a aplikace lze přesouvat tak, jak právě potřebujete. Navíc můžete procházet seznam běžících aplikací, měnit velikost oken, přesouvat je na dokovací lištu anebo je zavírat.

Velké množství integrovaných dotykových aplikací, které usnadňují správu obsahu, zjednodušuje ovládání. Kromě dotykových aplikací, které se již staly součástí dotykových zařízení Acer, jako např. TouchBrowser, TouchPhoto, TouchMusic a TouchVideo a které rozšiřují možnosti používání gest na displejích při zvětšování, otáčení, obracení, přetáčení a přístupu k multimédiím z rozhraní optimalizovaného pro dotykové ovládání, přináší ICONIA tři nové aplikace - SocialJogger, My Journal a Scrapbook.

SocialJogger umožňuje na jednom místě shromažďovat a sledovat aktualizace na sítích Facebook, YouTube a Flickr a využívá oba displeje – spodní ke kontrole pošty a aktualizaci a horní k vyhledávání či zobrazování obsahu.

MyJournal je určená ke shromažďování webových výstřižků na témata, která vás zajímají. Webové výstřižky jsou dynamicky aktualizovány a zobrazují veškeré nejnovější informace. Mohou být tříděny a zobrazovány tak, jak potřebujete. Jakmile kliknete na webový výstřižek, na horním displeji se objeví celá webová stránka, na níž získáte úplný přístup.

S aplikací Scrapbook je možné na jednom místě výstřižky ukládat, zveřejňovat anebo je jinak zpracovávat, dále zachytávat snímky obrazovky z webu či aplikací a upravovat je nebo k nim přidávat poznámky, vytvářet alba fotografií a opatřit je poznámkami či komentářem anebo výstřižky připojit k prezentacím a dokumentům. Scrapbook bude sledovat vše, co vám připadá zajímavé, zábavné nebo dostatečně hodnotné, abyste to sdíleli s ostatními!

Touchbook Acer ICONIA je osazen procesory řady Intel Core i5, které nabízejí inteligentní výkon pro multimédia, sociální sítě a další běžně používané aplikace. Touchbook ICONIA může být dodáván s připojením 3G zajišťujícím naprostou nezávislost, je vybaven portem HDMI zaručujícím obraz ve vysokém rozlišení a systémem Dolby Home Theater v3.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci