ARCHOS 50 Saphir – smartphone připravený na všechno

ARCHOS 50 Saphir-2 HWFARCHOS 50 Saphir je mimořádně odolný smartphone od společnosti ARCHOS, který je určený zejména pro osoby, které pracují v náročných podmínkách a nemají rádi běžně smartphony, náchylné na poškození.
ARCHOS 50 Saphir byl navržen podle standardu IP68, díky čemuž je odolný proti prachu, poškrábání, ponoření do vody (po dobu 30 minut) nebo pádu (do 1 metru). Ochranu 5pálcového displeje IPS HD proti prasknutí zajišťuje mimořádně odolné sklo Gorilla Glass 4. ARCHOS 50 Saphir dokáže pracovat nejen v extrémním prostředí ale také při teplotách v rozsahu -20C° až 55C°.


I přes svou výjimečnou odolnost, zdůrazněnou jedinečným, strohým designem se ARCHOS 50 Saphir svými parametry neliší od mnohých populárních modelů. Je vybavený 4jádrovým procesorem Mediatek MT6737 běžícím na frekvenci 1,5 GHz, operačním systémem Android 6.0 Marshmallow a dvěma fotoaparáty: 13 MP s autofokusem a LED bleskem vzadu a 5 MP vpředu, zaručuje plynulý chod a vysokou kvalitu snímků za každých podmínek. Vysokokapacitní baterie 5000 mAh zajišťuje spolehlivý provoz na více než dva dny, navíc technologie Mediatek Pump Express Plus zkracuje dobu nabíjení o polovinu. Smartphone byl také vybaven 2 GB RAM, 16 GB interní paměti (s možností rozšíření do 128 GB pomocí karty microSD).