TP-Link Tapo P110M: Zásuvka podporující standard Matter chytře měří spotřebu energie

 

P110MNová chytrá zásuvka Tapo P110M od společnosti TP-Link, předního dodavatele síťových řešení a produktů pro chytrou domácnost, podporuje standard Matter a zároveň umí sledovat spotřebu energie. Uživatelé tak získají produkt kompatibilní s různými platformami, který je jednoduchý, užitečný a hlavně dokáže šetřit energii.

Standard konektivity Matter sjednocuje komunikaci mezi zařízeními chytré domácnosti bez ohledu na platformu či výrobce. Produkty v ekosystému internetu věcí se tak stávají přístupnější pro ještě více domácností. Nově lze v jedné aplikaci ovládat, spravovat či nastavovat produkty bez ohledu na výrobce, stačí pouze kompatibilita s tímto standardem. TP-Link se k protokolu připojil jako jeden z prvních výrobců, a to s produktovou řadou Tapo.

Chytrá Wi-Fi zásuvka Tapo P110M dokáže měřit spotřebu připojených zařízení v reálném čase. Uživatelé tak získají komplexnější přehled o spotřebě v intuitivní podobě grafů se znázorněním údajů, včetně možnosti předběžného vyúčtování za energie. Stačí zadat sazbu za elektřinu, a pak už jen sledovat spotřebu jednotlivých připojených zařízení. Zásuvka také dokáže reagovat na limitní hodnoty spotřeby energie, které si může uživatel nastavit a při jejich dosažení automaticky vypíná. Tím je zajištěna bezpečnost domácnosti, stejně tak jako použitými ohnivzdornými materiály splňujícími normu UL94-V0.

Další užitečnou funkci představuje rozvrh pro automatické zapínání a vypínání zásuvek. Uživatelé si tak mohou nastavit dle svých denních zvyklostí spouštění a vypínání spotřebičů, což opět vede k šetření s elektrické energie. Může jít o ohřívače v koupelně, zvlhčovače vzduchu, odvlhčovače nebo třeba kávovary.

Vzdálené ovládání zásuvky probíhá pomocí volně dostupné aplikace Tapo, kterou si lze stáhnout pro zařízení s Androidem a iOS od Applu. Odkudkoliv tak lze okamžitě vypínat všechny, nebo jen vybrané přístroje. V režimu nepřítomnosti je také možné simulovat přítomnost vypínáním a zapínáním zařízení, například televize tak, aby byl vytvořen dojem, že je někdo doma.

Prostřednictvím asistentů Amazon Alexa, Google Asistent a Apple Siri je ovládání zásuvky ještě jednodušší. Pomocí jednoduchých pokynů mohou uživatelé zapínat osvětlení a další libovolná zařízení připojená do chytré zásuvky. S více zásuvkami lze připravovat různé scénáře, jako je například rozsvícení vybraného osvětlení a zapnutí radiátoru před příjezdem domů.

TP-Link nabízí několik možností, jak chytrou zásuvku nastavit. Jednoduché propojení s aplikací Tapo probíhá prostřednictvím Bluetooth. Zásuvku je také možné konfigurovat naskenováním přiloženého kódu pomocí libovolné aplikace kompatibilní se standardem Matter, například jedním z hlasových asistentů. Poté stačí už jen postupovat dle pokynů v průvodci.

Chytrá zásuvka je navržena kompaktně tak, aby po připojení do sítě zabírala co nejméně místa. Sousední zásuvky díky tomu zůstanou přístupné a umožňují připojení dalších chytrých zásuvek Tapo či běžných spotřebičů.

Klíčové vlastnosti routeru TP-Link Tapo P110M:

• Podpora standardu Matter
• Monitorování spotřeby energie
• Vzdálené ovládání prostřednictvím aplikace Tapo
• Podpora hlasových asistentů Google Asistent, Amazon Alexa a Apple Siri
• Rozvrhy pro automatické zapínání a vypínání spotřebičů
• Režim nepřítomnosti pro vytvoření dojmu, že je někdo doma
• Kompaktní design
• Ohnivzdornost

 

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci