Partner webu

Server housing od Casablanca.cz

Nová verze TP-Link Archer C6: Optimální pokrytí a snadná správa sítě

 

Archer C6 2Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů a zařízení pro chytrou domácnost, představuje na trhu novou verzi bezdrátového routeru Archer C6 s novým firmwarem a designem. Podporuje standard 802.11ac a maximální rychlost přenosu dat do 1 200 Mbit/s. Wi-Fi 5 ještě neřeklo své poslední slovo, a je zajímavé ať už z hlediska ceny, tak i inovovaných funkcionalit.

Dvoupásmová Wi-Fi s maximální stabilitou

Z této rychlosti dosahuje novinka celkem 867 Mbit/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a zbývajících 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz. Díky čtveřici externích antén i jedné anténě interní je bezdrátové připojení stabilní a pokrytí domácnosti, kanceláře nebo jiného prostoru optimální. Přenášet data v obou pásmech je možné souběžně, přičemž ve 2,4GHz pásmu můžete provádět méně náročné on-line aktivity, jako je čtení e-mailů či surfování na webu, v 5GHz pásmu potom klidně hrajte on-line hry nebo streamujte video ve vysokém rozlišení, což jsou příklady aktivit náročných na šířku pásma.

Zmíněné antény rozšiřují stabilní bezdrátový signál i tam, kde ho bylo dříve nutné posilovat jinak, ať už dalšími přístupovými body nebo powerline adaptéry; ať už na terasu před domem nebo třeba do podkroví. Pokrytí signálem ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz eliminuje „mrtvé zóny“ mnohem lépe a efektivněji, než je tomu u routerů jiných značek a u starších modelů.


Režim AP i další technologie pro vyšší efektivitu

Router TP-Link Archer C6 dokáže fungovat i v režimu přístupového bodu (access point či AP), čímž můžete ještě dále rozšířit stávající síť – například posílit připojení na zmíněné terase.
Vyšší efektivitu připojení si berou na starosti i další podporované technologie, jako je MU-MIMO, která zvyšuje rychlost, datovou propustnost i výkon. Díky MU-MIMO může router obsluhovat více zařízení současně bez kompromisů v rychlosti a stabilitě připojení. Veškerá připojená zařízení obdrží přesně ta data, která potřebují, aniž byste museli přemýšlet nad tím, které z nich upřednostníte.
Samozřejmostí je však i alternativní možnost připojení koncových zařízení po kabelu. Jde například o stolní počítače, NAS zařízení nebo chytré televize, které nutně nemusejí disponovat Wi-Fi modulem. Součástí routeru Archer C6 jsou čtyři gigabitové porty LAN a jeden port WAN. Díky tomuto řešení může být rychlost přenosu dat ke zmíněným koncovým zařízením až desetinásobná v porovnání se standardními připojeními v místní síti Ethernet.

Nastavení pomocí mobilní aplikace

Již samozřejmostí je možnost snadného nastavení pomocí mobilní aplikace TP-Link Tether, jež je dostupná pro platformy Android i iOS. Aplikace je bezplatná, v češtině i slovenštině, a slouží k tomu, abyste mohli router Archer C6 jednoduše zprovoznit a spravovat nastavení své sítě.


Klíčové vlastnosti Archer C6:
• Podporuje standard 802.11ac
• Souběžný přenos dat rychlostí 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mb/s v pásmu 5 GHz vytváří celkovou dostupnou šířku pásma 1200 Mb/s
• Čtyři externí a jedna interní anténa poskytují stabilní bezdrátové připojení a optimální pokrytí
• Správu sítě máte snadno pod přímou kontrolou díky aplikaci TP-Link Tether
• Technologie MU-MIMO dosahuje dvojnásobné účinnosti – komunikuje až se 2 zařízeními současně
• Podporuje režim Access Point, který umožňuje vytvořit nový přístupový bod sítě Wi-Fi
• VPN server


Více informací o produktu naleznete zde.

Fotografie produktu jsou k dispozici zde.

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci