NETGEAR uvedl WAX220: pořádně rychlé wi-fi za dobré peníze

NetGear WAX220 wshadow Right tcm148-145713Společnost NETGEAR představila nový přístupový bod k bezdrátové wi-fi síti. NETGEAR WAX220 WiFi 6 Access Point je snadno použitelný, cenově dostupný produkt s vynikajícím výkonem. Je ideální volbou pro malé firmy a ty, kteříchtějí rychlou konfiguraci a rychlou wi-fi za dostupnou cenu.

 

Novinka poskytuje celkovou propustnost wi-fi až 4,2 Gb/s a je vybavena 2,5Gb/s portem Power-over-Ethernet (PoE). Zařízení pracuje s technologií WiFi 6 Release 2, která využívá širší kanál v pásmu 5 GHz a poskytuje o 100 % vyšší propustnost než předchozí verze WiFi 6. V porovnání s přístupovými body standardu WiFi 5 nabízí WAX220 vyšší rychlosti bezdrátového internetu a menší přetížení v koncovém bodě, což umožňuje připojit až 4x více zažízení.
Každá jednotka pokryje více než 600 m2 a její nastavení trvá přibližně 10 minut, což z ní činí ideální volbu pro ty, kteří hledají lepší wi-fi bez zbytečných složitostí.

Řada NETGEAR Business Essentials

Stávající router v domácnosti nebo malé firmě může mít omezenou nebo žádnou bezdrátovou kapacitu a dosah. Přidáním routeru WAX220 je možné vytvořit samostatnou wi-fi síť s vyšším výkonem, pokrytím a zabezpečením.
WAX220 lze připojit ke směrovači pomocí ethernetového kabelu a napájet jej pomocí napájecího adaptéru. Případně lze WAX220 připojit ethernetovým kabelem k přepínači PoE (Power-over-Ethernet) za směrovačem.
Pro pokrytí větší plochy je možné do sítě přidat více jednotek WAX220, které je možno nakonfigurovat buď jako jednotnou síť, nebo vytvořit více nezávislých sítí s jedinečnými hesly.

Kompaktní zařízení WAX220 využívá nejnovější technologie a staví na průmyslovém designu, který se už na trhu osvědčil.

Klíčové funkce:

  • Rychlý, cenově výhodný dvoupásmový přístupový bod k wi-fi 6 s datovou propustností až 4,2 Gb/s.
  • Technologie WiFi 6 Release 2 s širším 160MHz kanálem v pásmu 5 GHz pro o 100 % vyšší propustnost než u předchozích provedení.
  • Šifrování WPA3 pro nejvyšší úroveň zabezpečení připojení wi-fi.
  • Každý přístupový bod může podporovat až 4 samostatné bezdrátové sítě (SSID), což umožňuje nastavit vlastní sítě pro správce, zaměstnance, hosty a zařízení IoT.
  • Dva wi-fi streamy v pásmu 2,4 GHz a tři wi-fi streamy v pásmu 5 GHz.
  • Jeden vícegigabitový (2,5Gb/s) ethernetový port s napájením přes Ethernet (PoE) pro napájení a přenos dat po jednom kabelu.
  • Optimalizované všesměrové integrované antény pro maximální RF výkon a pokrytí.
  • Tříletá omezená záruka na hardware a výměna následující pracovní den.

Dostupnost: WAX220 WiFi 6 Access Point bude na evropském trhu dostupný od 15. února 2023 za doporučenou cenu 299 EUR (přibližně 7 050 Kč).


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci