Partner webu

Server housing od Casablanca.cz

Mercusys ME30: Eliminujte „mrtvé zóny“ vaší Wi-Fi

20Výrobce síťových zařízení Mercusys uvádí na trh AC1200 Wi-Fi Extender (opakovač) Mercusys ME30, jenž je určený k rozšíření dosahu bezdrátové sítě v rámci domácnosti či kanceláře. A k dispozici je například i port pro zařízení, která nejdou k síti připojit jinak než po kabelu.

Výrobce síťových zařízení Mercusys uvádí na trh AC1200 Wi-Fi Extender (opakovač) Mercusys ME30, jenž je určený k rozšíření dosahu bezdrátové sítě v rámci domácnosti či kanceláře. A k dispozici je například i port pro zařízení, která nejdou k síti připojit jinak než po kabelu.


Eliminace tzv. mrtvých zón

Základním účelem extenderů všeobecně je eliminace tzv. mrtvých zón, ve kterých je slabý, nestabilní nebo žádný signál bezdrátové sítě Wi-Fi. Signál tímto způsobem snadno rozšíříte na místa, která byla dříve nedostupná, případně tam, kde by se jen obtížně hledalo řešení v podobě kabelového připojení.


Zařaďte vyšší rychlost

Síť pomocí zařízení ME30 rozšíříte ve dvou pásmech dle standardu AC1200, tedy při celkové rychlosti až 1 200 Mbit/s. Ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz získáte rychlost 300 Mbit/s, v pásmu 5 GHz potom až 867 Mbit/s. Rychlost je dostatečná pro streamování videa ve 4K rozlišení, hraní on-line her i další aplikace náročné na datový tok.


Zásadní funkcí je i adaptivní výběr cesty připojení, díky čemuž model ME30 zajistí vždy nejvyšší dostupnou rychlost připojení koncových zařízení. Řeší to inteligentním výběrem cesty připojení k routeru i pásma přenosu dat.


Součástí jinak minimalistického designu je LED indikátor, který vám poradí to nejoptimálnější umístění opakovače vzhledem k routeru. Pokud tahle kontrolka svítí zeleně, je v té správné vzdálenosti. Naopak červené světlo značí přílišnou vzdálenost a potenciálně nestabilní signál.


Snadné nastavení jedním stisknutím

Router s opakovačem Mercusys ME30 propojíte jednoduše stisknutím tlačítka WPS na obou zařízeních. Dosah svojí Wi-Fi sítě tak bezproblémově rozšíříte za několik sekund, stačí se jen řídit výše zmíněným LED indikátorem.


Režim přístupového bodu

Jednotka Mercusys ME30 disponuje také režimem přístupového bodu, a to díky integrovanému rychlému portu 10/100 Mbit/s. Díky němu dokáže poskytnou vysokorychlostní kabelové připojení pro zařízení, která nejsou vybavena Wi-Fi modulem, případně je u nich kabelové připojení praktičtějším řešením. Může jít o stolní počítače, herní konzole, chytré TV nebo DVB-T2 set-top-boxy s možností „červeného tlačítka“.

Klíčové vlastnosti ME30:

• Eliminujte zóny bez pokrytí Wi-Fi – rozšiřte signály Wi-Fi sítě na dříve nedostupná nebo kabelově obtížně připojitelná místa
• Dvoupásmová Wi-Fi AC1200 – pokryjte celou domácnost silným Wi-Fi signálem a celkovou rychlostí až 1,2 Gbit/s
• Snadné nastavení jedním stisknutím – jednoduše stiskněte tlačítko WPS a rozšiřte dosah Wi-Fi sítě za několik sekund
• Ukazatel signálu – barevný LED indikátor vám pomůže najít správné umístění extenderu, aby bylo Wi-Fi pokrytí co nejlepší
• Rychlý port 10/100 Mbit/s – poskytuje vysokorychlostní kabelové připojení pro počítače, IPTV a herní konzole
• Funguje s jakýmkoli routerem nebo bezdrátovým přístupovým bodem


Více informací o produktu naleznete zde:
https://www.mercusys.com/cz/product/details/me30


Fotografie produktu jsou k dispozici zde: https://www.flickr.com/photos/69923807@N07/albums/72157719441175053

 

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci