Bezdrátové bezpečnostní kamery Tapo rozpoznají hrozby v reálném čase

 

TP-Link Tapo C420S2 1Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představila sadu chytrých bezdrátových bezpečnostních kamer Tapo C420S2. Vyznačují se prakticky neomezenými možnostmi instalace a dlouhou výdrží baterie i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Oproti druhé představené sadě Tapo C400S2 pak kamery disponují vyšším rozlišením videí i fotografií. Oba modely se připojují přes hub Tapo H200, který je součástí balení.

Snadné sledování majetku i mazlíčků
Sada dvou bateriových kamer Tapo C420S2 představuje zcela bezdrátové bezpečnostní řešení pro uživatele, kteří potřebují monitorovat prostory bez možnosti instalace elektrického vedení. Snadná instalace a přítomnost baterie potěší všechny, kteří preferují jednoduché, a přesto spolehlivé, sledování majetku.

Kamery Tapo C420S2 disponují rozlišením obrazu 2K QHD, což je 1,7krát více pixelů než rozlišení 1080p, takže poskytují vysoké detaily, a to i v naprosté tmě díky unikátnímu plnobarevnému nočnímu vidění. Jsou tak vhodné pro sledování většího prostranství. Notifikace ohledně nezvaných návštěvníků umí kamera zasílat pouze v oprávněném případě, protože její detekce je založená na umělé inteligenci a dokáže rozpoznávat pohyb, osoby, domácí zvířata či automobily. Lze nastavit i sledování pouze konkrétního prostoru. Venkovní kamery jsou vybaveny funkcemi, jako je zvukový a světelný alarm, který odežene nezvané hosty, nebo obousměrnou komunikací s osobami před objektivem. To se samozřejmě hodí i v běžných situacích, jako je například hovor s kurýrem.

Kamery jsou ovládány aplikací Tapo pro Android nebo iOS, která je v češtině a slovenštině, a lze v ní sledovat živý přenos nebo si přehrávat starší záznamy. Veškerou komunikaci s kamerami obstarává dodaný hub Tapo H200. Hub je umístěn v interiéru a komunikuje přes Wi-Fi. K jedné jednotce lze připojit až 4 kamery a další senzory, tlačítka a vypínače z rodiny Tapo.

O záznam z kamer je dobře postaráno
Videozáznam lze ukládat na placené cloudové úložiště Tapo Care, kde je pak dostupný odkudkoli, nebo na vlastní microSD kartu. Ta se však nedává přímo do kamery, ale právě do zmíněného hubu H200, který slouží jako místní úložiště pro všechny záznamy. Majitel i v případě zničení nebo ukradení kamery nepřijde o důkazní materiál.

Dlouhá výdrž baterie i jednoduchá instalace
Nabíjecí vyměnitelná baterie v kamerách Tapo C420S2 vydrží až 180 dní při deseti až dvaceti událostech za den. V konkrétním nasazení se doba může lišit podle nastavení, způsobu používání a faktorů okolního prostředí. Standard IP65 deklaruje ochranu zařízení před vodou a prachem, tudíž není třeba dělat žádné kompromisy v jejich umístění. Venku je možné kamery jednoduše připevnit pomocí šroubů, na zeď, rám okna, na plot či strom, v interiéru ji lze jednoduše postavit na stojánek. Úhel a směr snímání je fixní a lze jej upravovat manuálně pootočením v kloubu držáku.

Tapo C400S2 – když stačí Full HD
Totožnými funkcemi a vlastnostmi disponuje sada dvou kamer Tapo C400S2, vyjma rozlišení obrazového záznamu, které je v tomto případě 1080p, tedy Full HD. Tento typ je vhodný pro snímání omezených prostor, kde je Full HD rozlišení naprosto dostačující, nebo jej uvítají zákazníci preferující nižší pořizovací náklady. Z hlediska zabezpečení se jedná, stejně jako u typu C420S2, o velmi sofistikované řešení, které dokáže upozornit majitele na možné hrozby v reálném čase a bezpečně uložit záznam s danou událostí.

Klíčové vlastnosti modelů Tapo C420S2/C400S2:
• Sada 2 kamer
• 2K QHD rozlišení (C420S2), resp. Full HD (C400S2)
• Plnobarevné noční vidění (C420S2)
• AI detekce a chytré notifikace v reálném čase
• Světelný a zvukový alarm
• Obousměrná komunikace
• Flexibilní úložiště – cloud Tapo Care nebo microSD s kapacitou až 256 GB v hubu Tapo H200
• Snadná instalace
• Odolnost proti vodě a prachu
• Výdrž baterie až 180 dní
• Tapo H200 v ceně balení

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci