GPU servery GIGABYTE s kapalinovým chlazením pro HPC a podnikovou umělou inteligenci

TZ Gigabyte servery s kapalinovym chlazenim HWforum big.jpgSpolečnost Giga Computing, dceřiná společnost GIGABYTE a lídr v oblasti vysoce výkonných serverů, serverových základních desek a pracovních stanic, nabízí dva nové servery s GPU pro platformu Intel® Xeon® Scalable CPU 4. generace a NVIDIA HGX™ H100 se 4 a 8 GPU. Nový server GIGABYTE G363-SR0 vyniká v optimálním výkonu i efektivitě chlazeni, protože podporuje procesory a GPU s vysokými požadavky na TDP. Druhý server, GIGABYTE G593 SD2, cílí na datová centra, která preferují vzduchem chlazené systémy. Oba nabízejí nejvyšší možný výpočetní výkon GPU v jednom serveru dané velikosti. 

Společnost Giga Computing navíc využívá nový grafický procesor NVIDIA L40S, který je ideální pro víceúčelové pracovní zátěže, jako je umělá inteligence, grafika a video. K dispozici budou také nové grafické procesory NVIDIA Ada Generation určené pro pracovní stanice: NVIDIA RTX™ 5000, NVIDIA RTX 4500 a NVIDIA RTX 4000.

G363-SR0: Přímé kapalinové chlazení
S vyšším výkonem přichází potřeba dalších neotřelých řešení. Počítač G363-SR0 je speciálně navržen pro přímé kapalinové chlazení (DLC – direct liquid cooling), které účinně a rychle odvádí teplo jak z procesorů Intel Xeon, tak ze čtyř modulů grafických procesorů NVIDIA. V poměru 1:2 mezi CPU a GPU poskytuje 3U G363-SR0 ideální výpočetní výkon pro většinu pracovních zátěží v oblasti AI a HPC. Pro neuvěřitelné množství potřebných vysokorychlostních přístupů k datům je k dispozici osm 2,5" pozic s podporou disků NVMe/SATA/SAS Gen5. Pro využití nejlepších síťových technologií je pak k dispozici šest nízkoprofilových slotů PCIe Gen5. Napájení systému zajišťuje redundantní konfigurace napájení 2 + 1 využívající 3000W zdroje.

TZ Gigabyte servery s kapalinovym chlazenim HWforum2 big

Díky výjimečnému všestrannému výkonu byla technologie DLC vybrána pro svou schopnost rychle odvádět teplo z CPU a čtyř GPU. Nejenže díky tomu server dosahuje vyššího výkonu, ale také umožňuje větší úsporu energie ve srovnání s tradičním systémem chlazeným vzduchem. Datová centra budou v blízké budoucnosti spotřebovávat stále větší procento světové elektrické energie, a aby se tento trend vyrovnal, je třeba vyvinout alternativy k tradičním serverovnám s horkou a studenou uličkou, které odvádějí horký vzduch zpět do místnosti. Při přímém chlazení kapalinou lze vzniklé teplo odvádět do vody, která je pak odváděna ven z datového centra a chlazená prostřednictvím chladicí věže nebo jiného podobného zařízení. Výsledkem je redukce chladicí infrastruktury, takže lze snížit náklady, což se následně projeví v nižších OPEX, TCO a lepší návratnosti investic.

G593-SD2: Systém s 8 GPU
Vzhledem k velké poptávce po tréninku umělé inteligence a dalších výpočetně náročných úloh je velký zájem o řadu G593, která je určena pro nejvyšší úroveň výpočtů akcelerovaných promocí GPU. Šasi o velikosti 5U je rozděleno tak, že horní 1U je určen pro duální procesory Intel Xeon a spodní 4U pro grafické procesory NVIDIA. Tato konstrukce zajišťuje, že špičkový výkon nebude v šasi omezen. Proto není nutné používat pokročilé technologie chlazení.

Společnost GIGABYTE vždy komunikuje přímo se svými zákazníky a partnery, takže často provádí drobné úpravy, aby dodala to, co diktuje trh. V tomto případě se server G593-SD2 zrodil z malé, ale velmi preferované změny tvaru některých rozšiřujících slotů v G593. Tomuto novému serveru předcházel model G593-SD0, který měl na zadní horní straně vyhrazený prostor pro nízkoprofilové sloty. V novém modelu „SD2“ byly tyto sloty odstraněny a osazeny sloty FHHL potřebnými pro DPU NVIDIA BlueField®. Drobná změna byla provedena proto, aby model G593-SD2 mohl využívat výhod více karet BlueField pro urychlení přenosu dat AI a HPC a také pro bezpečnostní izolaci. Oba servery G593 poskytují stejně vysoký stupeň výpočtů pro generativní AI nebo náročné HPC úlohy.

Podpora akcelerátorů
Společnost NVIDIA přidala do svého portfolia GPU pro výpočty nebo vizualizaci čtyři nové akcelerátory a Giga Computing bude nové GPU podporovat implementací do svých podnikových řešení. Tyto nové GPU bude možné zakoupit také v kombinaci se serverovými platformami.

Grafický procesor NVIDIA L40S, založený na architektuře NVIDIA Ada Lovelace, je nejvýkonnějším univerzálním GPU pro datová centra, který poskytuje průlomovou akceleraci pro více úloh v aplikacích pro inferenci a školení, grafiku a video.

Nové NVIDIA RTX Ada Generation GPU jsou určeny pro různé úrovně profesionálních uživatelů, kteří potřebují vysoce výkonný ray tracing v reálném čase, výpočty akcelerované umělou inteligencí a profesionální vykreslování grafiky. Grafické procesory RTX 5000, RTX 4500 a RTX 4000 založené na technologii Ada jsou vzduchem chlazené karty PCIe Gen4, které podporují technologie jako NVIDIA® GPUDirect® pro podporu videa a NVIDIA GPUDirect Remote Direct Memory Access (RDMA) pro rychlejší a efektivnější přenos dat do jiných systémů.

Společnost Giga Computing oznámila nová výkonná řešení pro grafické procesory a v průběhu roku budou další servery s GPU moduly podporovat kapalinové chlazení prostřednictvím sady dodávané se servery této společnosti. Zákazníci tak budou moci snížit náklady na energii a učinit svá datová centra ekologičtějšími.

Veškeré servery Gigabyte jsou dostupné v distribučním kanále společnosti ASBIS CZ. Bližší informace pak mohou poskytnout odborníci na mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci