AOC Agon AGK700 RED – nabušená bestie vás dotáhne k vítězství (RECENZE)

AOC agk700 cherry mx blue front lef 250pxtHledáte klávesnici, na kterou bude spoleh, bude extrémně rychlá a nikdy se vám nestane, že byste se s ní špatně pochopili? Pak pro vás může být vhodným řešením AOC Agon AGK700 Red. Pojďme se společně podívat, jak se mi klávesnice líbila, v čem vyniká, proč jsou Cherry MX Red spínače ideálním řešením pro hráče a jak ze zařízení dostat naprosté maximum.

Ihned po rozbalení víte, že držíte monstrum

Na první pohled patří AOC Agon AGK700 mezi špičkové klávesnice. V balení najdete kromě samotného zařízení ještě odnímatelnou koženou magnetickou opěrku zápěstí, manuály a několik náhradních kláves.
Okamžitě po zapojení je klávesnice připravena na vše, co jste si pro ni přichystali. Ať už hodláte hrát střílečky, masivní RPG tituly či zrovna jen potřebujete napsat několik emailů, Agon AGK700 vás nenechá ve štychu. Instalace je velmi jednoduchá a již za několik minut můžete začít s jejím používáním.

Krásné červeno-černé tělo s RGB podsvícením

Co se musí AOC nechat je určitě design klávesnice. Prémiové hliníkové tělo s RGB podsvícenými Cherry MX Red spínači na vás dýchne pocitem luxusu a jistoty, že vás zařízení nikdy nenechá na holičkách.
Horní část je tvořena několika funkčními tlačítky, jimž dominuje velké červené kolečko, kterým můžete jednoduše měnit hlasitost nebo si jeho funkci přenastavit podle vašich představ.
V levé části pak najdete celkem 6 programovatelných kláves, kterým můžete přiřadit jakoukoliv funkci jenž budete chtít. Jsou jednoduše nahmatatelná, takže je můžete použít i v zápalu boje, aniž byste přišli o cennéAGK700 asset-xvjkgb-big sekundy.
Vzhledově se jedná o velmi povedený kousek, který můžete zařadit mezi špičku ve své kategorii. Při používání jsem měl pocit, že v rukou držím klávesnici tak, jak ji znám, ale s několika ozvláštněními. Agon AGK700 v sobě snoubí ověřenou klasiku s ojedinělými prvky, které jinde jen tak nenajdete.

Bluetooth bohužel nehledejte

Jestli patříte mezi ty, kterým vadí každý kabel, u AOC Agon AGK700 bohužel moc nepochodíte. Klávesnici zapojíte přes pletený USB kabel. Díky tomu však můžete očekávat nejrychlejší možnou odezvu. Kabel je velmi odolný a nemusíte se bát, že by se vám po pár měsících někde přetrhl.
Zajímavou vychytávkou je připravený USB port na zadní straně klávesnice. Pokud potřebujete připojit myš nebo sluchátka, můžete tak jednoduše učinit rovnou do zařízení, aniž byste museli zabírat další slot ve vašem počítači.

Jak ze své klávesnice dostat co nejvíce? Poslouží přiložený software

Abych si mohl novou klávesnici skutečně vychutnat a poznat vše, co nabízí, bylo potřeba nainstalovat tzv. AOC G-menu. V jednom softwaru pak můžete jednoduše ovládat všechny periférie od AOC.
V tomto programu jsem si zkoušel pohrát s širokou paletou nejrůznějších typů RGB podsvícení a také jsem vyzkoušel programování některých tlačítek. Vše je velmi intuitivní a jak zařízení používat pochopí i nezasvěcená osoba. Nemusíte se bát, že by vám třeba něco uniklo. V G-Menu jsou jednotlivé kategorie přehledně rozdělené, takže přesně víte, kde si můžete naprogramovat tlačítka, kde můžete změnit RGB motivy nebo kde si připravit jednotlivá makra.
V G-Menu najdete velké množství možností podsvícení klávesnice. Můžete si vybírat například mezi pulzováním, problikáváním, podsvítit jen určité klávesy atd. Pokud nechcete být v noci rušeni, jednoduše podsvícení vypnete.
Jestli jste navíc již v minulosti vlastnili některou klávesnici od AOC, software si pamatuje vaše nastavení a můžete makra jednoduše převést i do nového zařízení. Celý proces je jednoduchý a nezabere vám více než pár minut.

Klíčové funkce N-Key Rollover a 100% Anti-ghosting

Pokud jste zrovna uprostřed boje na život a na smrt, musí být na vaši klávesnici 100% spolehnutí. V AOC jsou si toho samozřejmě vědomi a jako ostatní výrobci vybavili své klávesnice funkcemi N-Key Rollover a 100% Anti-ghosting. I přesto, že se jedná dnes již o naprostý standard, určitě je při hraní oceníte.
N-Key Rollover vám zajistí, že všechny vaše příkazy budou zaregistrovány správně. Klávesnice umožňuje zaznamenat a přenést do hry každý váš příkaz a nezáleží na tom, kolik kláves zrovna mačkáte.
Ruku v ruce s N-Key Rollover jde i funkce Anti-ghosting. Pokud omylem stisknete kromě hlavní klávesy i vedlejší, zařízení je schopno rozpoznat, které tlačítko jste měli v úmyslu zmáčknout a sousední klávesy nejsou registrovány. Předá se pouze příkaz, který jste chtěli skutečně provést.
V mnoha situacích mě tato funkce zachránila. Když jsem například v League of Legends potřeboval uprostřed vypjatého souboje mačkat celou řadu kláves současně, nikdy se mi nestalo, že by nastala chyba, kvůli které by má postava umřela. Na AOC Agon AGK700 jsem se mohl skutečně spolehnout ve 100 % případů.

Jak jsou na tom spínače Cherry MX Red

AGK700asset-jljn2i-big 250pxSpínače od německé společnosti Cherry patří mezi jedny z nejšpičkovějších, které na trhu najdete. V AOC chtěli svou prémiovou klávesnici vybavit tím nejlepším, co jako hráč můžete najít, a tak se rozhodli pro variantu MX Red. Přeci jen jsou spínače tím nejdůležitějším, co od herní klávesnice očekáváte.
Červené spínače vynikají především svou neuvěřitelně rychlou odezvou. K aktivaci kterékoliv klávesy je zapotřebí jen mírný tlak, takže se mi nikdy nestalo, že bych omylem některou z kláves nestiskl dostatečně. Zadávání příkazů bylo opravdu rychlé a spolehlivé.
Pro ty, kteří uvažují o své první mechanické klávesnici, jsem zkusil porovnat klávesnici s běžnou membránovou variantou. Musím říct, že rozdíl byl nebe a dudy a poznáte ho opravdu okamžitě. Cítil jsem větší jistotu ve svých pohybech, například když jsem musel v CS:GO opatrně nahlížet přes rohy, byl jsem mnohem hbitější a protihráči měli větší problém mě zasáhnout.
Pokud to tedy s hraním her myslíte opravdu vážně, může být AOC Agon AGK700 tím správným odrazovým můstkem na vaší cestě. Vedle monitoru, sluchátek a herní myši se jedná o další klíčovou periférii, která nesmí za ostatními zaostávat. Po mých zkušenostech věřím, že pokud si klávesnici pořídíte, už nebudete chtít jít zpět. Já tedy rozhodně ne.
Výrobce slibuje životnost 50 milionů stisknutí. Bohužel zatím nemám zařízení tak dlouho, abych mohl toto tvrzení potvrdit. Budeme muset věřit, že nám společnost Cherry skutečně poskytuje to, co tvrdí.

Kvalitní parťák pro všechny nesnáze

AOC přišlo s ideální klávesnici pro všechny náročné hráče, kteří se chtějí opravdu spolehnout na všechny své periférie. Kvalitní Cherry MX Red spínače, prémiové hliníkové tělo, odnímatelná magnetická opěrka na zápěstí a řada vychytávek spolu s programovatelnými tlačítky nabízí všem hráčům bestii, díky které získají nad svými protivníky značnou výhodu.
Odezva stisknutí je neuvěřitelně rychlá a díky funkcím N-Key Rollover a Anti-ghosting se mi nikdy nestalo, že by klávesnice špatně zaregistrovala můj příkaz. V soubojích jsem cítil jistotu a určitou výhodu oproti ostatním hráčům. Pokud zařízení přidáte k dalším nadupaným produktům od AOC jako jsou herní monitory a sluchátka, můžete si být jisti, že při hraní poznáte skutečně rozdíl.

Michal Prokeš

Cena od 1846 Kč.


+
Kvalitní Cherry MX Red spínače.
Extrémně rychlá odezva.
Pletený 2m USB kabel + USB port na zadní straně klávesnice.
Software G-menu pro ideální customizaci zařízení.
Celá řada různých módů RGB podsvícení.
N-Key Rollover + 100% anti-ghosting.
Programovatelná funkční tlačítka pro snazší ovládání počítače.
Odnímatelná magnetická kožená opěrka zápěstí.
Náhradní spínače v balení.
-
Není bezdrátová.

 

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci