Myš AOC GM530: Univerzální společník pro hry i kancelář (RECENZE)

 

gm530 GM530 S2-largePo několikadenním testování myši AOC GM530 vám přinášíme naše dojmy z tohoto produktu, který překračuje hranice pouhého herního použití a nachází uplatnění také v kancelářské práci nebo při používání s MacBookem.

První dojmy: Ergonomie a design

První dojem z myši byl pozitivní. Povrch s pogumovanou texturou ve tvaru Y a ergonomický design zajišťující pohodlné použití, jak při dlouhých herních seancích, tak i při práci na MacBooku. Tlačítka na boční straně myši jsou uzpůsobena pouze pro praváky, což může být pro leváky nevýhodou.

Technologie a výkon: Senzor a DPI

Senzor PixArt PMW3389 poskytuje přesné snímání a plynulý pohyb kurzoru, což se ukázalo jako velmi užitečnéGM530 při práci na precizních úkolech jako je úprava fotografií v aplikaci Photoshop nebo střih videa. Možnost nastavení citlivosti DPI přímo na myši je rovněž výhodou.

Herní zkušenosti a spolehlivost

Během testů jsme myš vyzkoušeli i při hraní různých FPS her a prokázala svou spolehlivost a přesnost. Tuhý a opletený kabel však může být pro některé uživatele nepohodlný.

Softwarová podpora a kompatibilita

Jedním z nedostatků bylo chybějící softwarové rozhraní AOC G-Menu pro MacOS, což omezuje možnosti konfigurace myši na této platformě. Bez tohoto softwaru jsou uživatelé omezeni pouze na základní funkce. To však nebrání tomu, abychom i tak tuto myš doporučili.

Myš AOC GM530 pořídíte za cenu od 729 Kč.

Jan Láznický

 

Klady:
- Ergonomický design a pohodlné povrchy
- Vysoká přesnost a plynulost díky senzoru PixArt PMW3389
- Možnost nastavení citlivosti DPI
- Vhodná pro různé typy použití
- Pěkné nastavitelné RGB osvětlení

Zápory:
- Tlačítka uzpůsobena pouze pro praváky
- Tuhý a opletený kabel
- Není k dispozici software G-Menu pro uživatele MacOS