Partner webu

Server housing od Casablanca.cz

ASUS P6X58-E WS – základní deska pro pracovní stanice

ASUS_P6X58_E_WS1115ASUS představil základní desku P6X58-E WS určenou pro nonstop provoz pracovních stanic. Novinka je postavena na platformě Intel X58 pro procesory Intel Core i7 a Xeon a podporuje více grafických karet, a to v režimech NVIDIA SLI i AMD CrossFireX. Mezi další výbavu patří SATA 6Gb/s nebo dva porty USB 3.0. Deska obsahuje také vestavěnou Intel LAN nebo funkci Xtreme Phase, která se stará o optimalizaci napájení EPU i spotřeby energie. Vyhrazený řadič samostatného rozšiřujícího slotu zajišťuje lepší dostupnost pásma pro každou připojenou grafickou kartu. Deska P6X58-E WS podporuje režim 3-way NVIDIA SLI, přičemž každý ze tří PCI-E kanálů pracuje při plné rychlosti X16. Při režimu AMD CrossFireX umožňuje deska osadit až čtyři GPU, kdy každý PCI-E kanál pracuje při rychlosti X16.

Deska P6X58-E WS je první základní deskou pro pracovní stanice založenou na platformě Intel X58, kde lze najít nové standardy pro přenos dat, jako jsou SATA 6Gb/s a USB 3.0. USB 3.0 pracuje až desetkrát rychleji než předchozí USB 2.0 a nabízí tak výrazné časové úspory při práci s velkými objemy dat. SATA 6Gb/s má dvakrát větší datovou propustnost než SATA 3Gb/s, práce s ním proto bude rychlejší, spolehlivější a efektivnější.

Dva porty Intel Gigabit LAN s hardwarovou akcelerací zdvojnásobují uživatelskou šířku pásma a navíc snižují zatížení CPU díky tomu, že hlavní síťové výpočty přenášejí mimo hlavní procesor. Výsledkem je rychlejší a stabilnější připojení, méně ztracených paketů a nižší latence. Uživatelé rovněž pocítí celkové zrychlení systému, jelikož jejich CPU zvládne více úloh. Tyto akcelerované Gigabit porty podporují operační systémy určené pro servery i virtualizační nástroje jako VMWare, s nimiž se rozšíří funkcionalita a zvýší efektivita i výkon hardwaru.

Aby byla zaručena funkčnost při profesionálním využití, nabízí deska P6X58-E WS napájecí komponenty ASUS Xtreme Phase, které zajistí efektivnější napájení systému, zlepší stabilitu a zvýší spolehlivost. Deska rovněž disponuje technologií EPU (Energy Processing Unit), patentovaným programovatelným mikročipem ASUS, který optimalizuje spotřebu energie celého systému a zajišťuje efektivní napájení. Balíček užitečných aplikací AI Suite II představuje kombinaci nástrojů a obslužných programů ASUS, které lze využít při monitorování či upravování funkcí a výkonu systému, k nimž patří mimo jiné rozhraní pro přetaktování TurboV.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci