Přenosný monitor AOC I1601P bude váš spolehlivý pomocník pro práci v kanceláři, ale umí toho víc (RECENZE)

 

AOC i1601p info screen visual 250pxMáte někdy potíže s malým displejem vašeho notebooku a ocenili byste trochu více prostoru na práci? Nebo vám už nestačí klasický stolní monitor a potřebovali byste druhý, ale nemáte už místo na stole? Do rukou se mi dostalo jednoduché řešení. Přenosný USB-C displej od AOC, který bez problémů vezmete kamkoliv a během doslova pár vteřin si sestavíte vlastní přenosnou kancelář. Vhodné zejména pro ty, kterým často nestačí pracovní plocha jednoho displeje a ocenili by možnost rozdělit si práci na dvě obrazovky. Pojďme se společně podívat, jak na tom monitor ve skutečnosti je, jak je to s jeho každodenním používáním a proč by se hodil každému, kdo pracuje na počítači.

První krůčky s přenosným displejem

I v případě, že jste nikdy přenosný displej nevlastnili, si asi dokážete docela dobře představit, o co jde. Prostě další obrazovka, kterou využijete zejména jako rozšíření displeje vašeho notebooku a kterou jednoduše sbalíte a přenesete kamkoliv, kde bude zrovna potřeba. A přesně to model od AOC splňuje.
Po rozbalení vás nic nepřekvapí. V krabici najdete obrazovku, USB-C (USB-A) na USB-A kabel a inteligentní pouzdro, které zároveň slouží jako stojan. Nic víc nepotřebujete. Monitor je ihned připravený k používání. Pouze jej připojíte do USB portu vašeho přenosného počítače a můžete začít pracovat. Velkým plusem je obal, který využijete jako stojan. Displej můžete postavit na šířku i na výšku. K displeji se přichytí pomocí magnetů, což je praktické a chytré řešení, které vám ušetří čas.
Hned po připojení jsem mohl začít obrazovku používat. Můžete ji připojit buď přes USB-C port ve vašem notebooku, nebo pokud náhodou USB-C port nemáte, dodaný kabel umožňuje zapojení i do klasického USB-A slotu. V nastavení Windows si pak nezapomeňte povolit rozšíření pro připojenou obrazovku. Jednoduše skočte do kategorie „Duplikovat nebo rozšířit na připojenou obrazovku“, kde nastavíte vše potřebné. Poté už nebudete mít s používáním žádné problémy.

Hezké tělo, které téměř nic neváží

img3 250pxCo vás u přenosného displeje určitě bude zajímat je jeho váha. Mohu vás ujistit, že obrazovku v batohu prakticky nepocítíte. AOC I1601P je totiž extrémně lehké zařízení s váhou pouhých 800g.
Elegantní design se zadní hliníkovou stranou se bude líbit každému milovníkovi minimalistického designu, který si potrpí na čisté linie a kvalitní materiály. Kromě zobrazovací plochy, spouštěcího tlačítka a USB-C portu totiž tělo obrazovky nic dalšího nenarušuje. Opravdu čisté provedení působí, jako by vám na stole ležel prémiový produkt.

Kvalitní obraz jako doplněk vaší obrazovky

15,6" Full HD zobrazovací plocha mi poskytla čistý obraz a co se kvality týče, držela krok i s dražší obrazovkou mého notebooku, takže za mě určitě příjemné překvapení. Zobrazovací frekvence je klasických 60 Hz. Pokud tedy máte displej s vyšším frame ratem, rozdíl pocítíte. Hlavně pokud byste chtěli obrazovku použít jako rozšíření pro hraní her. Při kancelářské práci si toho však téměř nevšimnete. A pro práci byl AOC I1601P koneckonců navržen primárně. Takže to, co slibuje, také dodává.
Barvy jsou pestré a přirozené a kontrast je naprosto dostačující. Pokud hledáte monitor, který doplní váš notebook nebo klasický stolní monitor, určitě nešlápnete s AOC vedle.

Sám se otočí na stranu. A ještě ušetří vaše očii1601p campaign right angle 250px

Funkce pro potlačení vyzařovaného modrého světla Low Blue Light je příjemným prvkem, i když v dnešní době se jedná již o standard.
Pokud si nainstalujete software AOC i-Menu, získáte jednoduchý přístup k OSD nabídce. Skvělá je především funkce automatického otáčení obrazu na výšku / šířku, podle toho, jak vám to zrovna vyhovuje. Díky tomu, že je monitor opravdu lehký, jsem si mohl kdekoliv zvolit polohu, ve které jsem zrovna obrazovku potřeboval mít. Navíc ji jednoduše opřete o ochranný obal a nemusíte mít strach, že by se s displejem něco stalo.

Ideální pro váš office, domov i streamování

i1601p front left 250pxPřenosný monitor AOC I1601P ocení každý, kdo potřebuje jednoduše a rychle sestavit provizorní pracovní prostředí, ať už je kdekoliv. Lehké a elegantní provedení v kombinaci s kvalitním FULL HD displejem a funkcemi jako jsou ochrana vašich očí a automatické převracení obrazu nabízí i těm náročnějším ideální řešení na cesty, do kanceláře, ale i na doma. A jestli náhodou streamujete, můžete displej využít jako obrazovku pro čtení chatu. Díky zobrazení na výšku je to ideální řešení.

Během používání jsem nenarazil na nic, co by mě u displeje obtěžovalo. Co jsem očekával jsem také obdržel, takže si v zásadě nemám na co stěžovat. Pokud tedy patříte mezi jednu ze zmiňovaných skupin, určitě nad pořízením obrazovky uvažujte.

Michal Prokeš

Cena od 5090 Kč.

+

Elegantní design.
Váha pouhých 800g.
Jednoduché zapojení a používání.
Kvalitní FULL HD obraz.
Inteligentní pouzdro, které slouží i jako stojan.
Automatické převracení obrazu.
Funkce Low Blue Light.

-

Nenarazil jsem na žádné mínus. Co displej slibuje, také dodává.