Zažijte všestrannost a výkon s herním monitorem AOC GAMING 16G3 (RECENZE)

AOCG 16G3 PV -FTL 250 pxNa redakční test k nám doputoval přenosný herní monitor AOC GAMING 16G3. Pokud hledáte monitor, který vám umožní hrát vaše oblíbené hry kdekoli a kdykoli, zkuste se podívat na následující recenzi, ve které se dočtete, jak se tento monitor osvědčil v praxi a jaké jsou jeho klady a zápory. Pokud vás zajímá, zda je AOC GAMING 16G3 pro vás ten pravý, pokračujte ve čtení.

 

Příjemné a intuitivní použití monitoru

Přenosný monitor je celkem praktický v tom, že jím můžete rozšířit pracovní plochu notebooku nebo počítače a můžete ho také jednoduše přenášet a cestovat s ním kamkoliv. Model od AOC má v balení kabely pro připojení přes (HDMI) nebo (USB-C), propojit se tak dá s konzolí, notebookem nebo třeba chytrým telefonem. Dále je v balení inteligentní pouzdro a v monitoru je zároveň integrovaný stojan. Není potřeba žádné další příslušenství a monitor je ihned připraven k použití. Stačí ho připojit přes již zmíněné HDMI nebo USB-C a začít pracovat. AOC GAMING 16G3 lze otáčet na výšku a na šířku, avšak při testování se zjistilo, že stojan může být poměrně vratký (v obou směrech - na výšku a na šířku), ale samotné fungování stojanu je pokládáno spíše jako za chytré řešení. Dále je AOC GAMING 16G3 relativně lehký, praktický a dobře přenosný. Hned po připojení přes kabely je zařízení možné používat, takže pokud máte notebook, který má USB-C můžete hned začít pracovat, pokud máte notebook bez USB-C portu, můžete jej připojit přes HDMI kabel. Poté je nutné v rámci Windows povolit rozšíření pro připojený monitor pro co nejlepší fungování. Při nastavování klikněte v menu na Win + P a na “Duplikovat nebo rozšířit na připojenou obrazovku”, poté již stačí nastavit vše potřebné. Další nastavování již probíhá automaticky a nemůžou přijít žádné komplikace.

Co se týče zvuku je situace poměrně odlišná. Integrované reproduktory umožňují videokonference, sledování filmů i hraní her. Avšak jejich kvalita není příliš vysoká. Náročné diváky filmů, hráče hledající silný herní zážitek, tak zřejmě příliš neoslní. V těchto případech doporučujeme zapojit vlastní externí sluchátka nebo externí reproduktory přes 3,5 mm jack, který je v zařízení dostupný.

Design, který osloví

Hezké a tenké tělo displeje téměř nic neváží, má pěkné barevné ladění, kombinace černé a červené je z našeho pohledu designově povedená. Další výhodou je hmotnost, displej se přenáší snadno. Jakmile pojedete na dovolenou, tento displej je ideálním společníkem, protože je lehký, dobře se přenáší a je designově hezký. CoAOCG 16G3 PV FTL P 250px by šlo v dnešní době displeji vytknout je to, že nemá dotykové ovládání. Při pohledu na displej z úhlu, mohou mít také uživatelé občas pocit, že se v displeji odráží okolní prostředí, třeba v příliš přesvětlené místnosti. Design je minimalistický, rámeček kolem displeje je poměrně tenký a pro zobrazování je využita téměř celá plocha. Zadní strana displeje je tvořena z několika částí a jsou tam stojánky, které ale nijak neruší celkový dojem. Design zadní strany displeje jde považovat za neutrální. Na levé straně displeje jsou všechny potřebné konektory, a na obou stranách displeje pak reproduktory.
AOC G-MENU

Každý herní kutil jistě ocení praktický bezplatný nástroj na přizpůsobení. Na webu je možné stáhnout AOC G-MENU, přes který lze přizpůsobit podporované zařízení AOC, ať už jde o monitor, klávesnici, myš, podložku pod myš nebo náhlavní soupravu, a navíc poskytuje přístup k funkcím a přizpůsobení. Tímto způsobem jde na zařízeních s operačním systémem Windows udržovat vše aktuální.

Technické vlastnosti

Monitor AOC GAMING 16G3 je skvělou volbou pro každého, kdo hledá univerzální displej pro kancelářskou práci i herní zážitky. S 15,6“ antireflexním IPS panelem s rozlišením Full HD (1920×1080) ve formátu 16:9 poskytuje ostrý a čistý obraz. S obnovovací frekvencí 144 Hz a dobou odezvy pouhých 4 ms je obraz hladký a plynulý, což je ideální například pro akční hry. Technologie Freesync, Low Blue Light a Flicker Free zlepšují kvalitu obrazu a chrání vaše oči před únavou. VESA mount, který je součástí balení, umožňuje možnost univerzálního upevnění, což z něj činí flexibilní nástroj vhodný na každodenní použití. Celkově je monitor AOC GAMING 16G3 skvělou kombinací výkonu, funkčnosti a ergonomie.

AOC GAMING 16G3: Herní monitor, který si vezmete kamkoli

AOCG 16G3 PV BL 250pxMonitor AOC GAMING 16G3 je vybaven skvělými vlastnostmi, je lehký a snadno přenositelný, což z něj činí ideálního společníka pro práci nebo hraní na cestách. Standard VESA přidává flexibilitu upevnění a dělá z monitoru opravdu univerzální nástroj. Ať už potřebujete druhý monitor do kanceláře nebo snadno přenosný a skladný monitor na doma AOC Gaming 16G3 je ideální volbou.

Navzdory mnoha výhodám však může zklamat vestavěný zvuk. I když monitor disponuje dvěma reproduktory, zvukový výstup není zcela na úrovni očekávání. Pro náročnější uživatele by bylo lepší připojit externí reproduktory nebo sluchátka, aby si užili plný zážitek z hraní nebo sledování filmů. Nicméně, s ohledem na jeho výkon a všestrannost, monitor AOC GAMING 16G3 stále zůstává skvělou volbou pro ty, kteří hledají kvalitní displej pro své pracovní i herní potřeby. Na webu ho koupíte za cenu pod 6500 Kč.

-DS-

Plusy a mínusy

+ Univerzálnost
+ Kvalita obrazu
+ Přenosnost
+ Celkový design

- Docela vratký
- Kvalita reproduktorů

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci