AGON by AOC uvádí na trh velký 32“ herní monitor AG325QZN/EU s 240 HZ, odezvou 1 ms GtG a HDR

 

AOC AG325QZN Front right 250pxAGON by AOC – jedna z předních světových značek herních monitorů a IT příslušenství – představuje další model z řady herních monitorů AGON 5. Model AGON AG325QZN/EU s úhlopříčkou 31,5" (80 cm) je vybaven panelem Fast VA, který dokáže pracovat s oslnivou obnovovací frekvencí 240 Hz. Díky působivému kontrastnímu poměru 3000:1, hluboké černé, sytým barvám a certifikaci DisplayHDR 400 poskytuje monitor AG325QZN/EU dechberoucí obraz a jeho rychlá odezva s dobou odezvy až 1 ms GtG a 0,5 ms MPRT ukazuje, že je stvořen pro jakékoli herní výzvy. Díky svým impozantním rozměrům se monitor AOC AG325QZN/EU hodí pro širokou škálu případů použití, od velkých herních stanic až po gaučové herní sestavy nebo specializované simulátory.

 

Čím větší, tím lepší

Pivot 250pxZatímco hráči FPS esportů dávají přednost displejům menších rozměrů (27″ nebo dokonce 24″), aby se mohli lépe soustředit na veškerou akci probíhající najednou, esporty a soutěžní hraní pokrývají celou škálu žánrů, kde může dávat větší smysl velikost displeje 32″. Akční/RPG tituly, bojové hry, strategie v reálném čase a tahové strategie nebo simulační hry – všem těmto hrám prospívá větší velikost displeje, aby lépe zobrazovala složité detaily nebo hráče vtáhla do samotné akce.

Displej s úhlopříčkou 31,5″, jako je například u modelu AG325QZN/EU, nabízí více prostoru na obrazovce při zachování běžného poměru stran 16:9, což hráčům usnadňuje přizpůsobení. Model AG325QZN/EU má rozlišení QHD (2560 × 1440), což je ideální hodnota pro bohaté detaily a vysokou snímkovou frekvenci. V porovnání například s rozlišením 4K mohou moderní grafické procesory v mnoha titulech mnohem snadněji dosáhnout 240 snímků za sekundu v rozlišení QHD, což hráčům umožňuje využívat vysoké obnovovací frekvence od první chvíle. A díky kombinaci vysoké obnovovací frekvence a vysokého rozlišení je AG325QZN/EU herním displejem, který je připraven na budoucnost a může hráčům sloužit dlouhé roky.

Rychlá akce, rychlá odezva

Model AG325QZN/EU využívá panel Fast VA, který nabízí rychlé doby přechodu pixelů (až 1 ms GtG) a nízkou perzistenci pixelů (0,5 ms MPRT), přičemž si můžete vybrat z různých úrovní, takže hráči mohou odezvu monitoru vyladit podle svého vkusu a dosáhnout tak zážitku bez duchů. Podpora technologie Adaptive-SyncBack to left 250px zajišťuje hraní bez trhání a zadrhávání na obou platformách. Zatímco u monitoru s obnovovací frekvencí 60 Hz se uživateli zobrazí nový snímek každých 16 ms, u monitoru s obnovovací frekvencí 240 Hz je tato doba snížena na pouhé 4 ms. Díky krátkému času mezi jednotlivými snímky budou mít hráči pocit většího propojení se hrou – což jim umožní rychleji reagovat na akce soupeřů.

Všestranný a flexibilní

Mimo herní hodiny je monitor díky velkému displeji s úhlopříčkou 31,5″ jako stvořený pro produktivitu při každodenních úkolech. Velká plocha obrazovky umožňuje uživatelům otevírat a pracovat s více okny aplikací současně. Díky certifikaci VESA DisplayHDR 400 monitor AG325QZN/EU vykresluje HDR obsah ve videích a hrách. A díky špičkovému jasu 400 nitů a širokým pozorovacím úhlům (178°/178°) je monitor vhodný i pro použití v jasných vnitřních prostorách. Monitor má také čtyřportový rozbočovač USB 3.2 a upstream USB port k PC, který uživatelům umožňuje připojit periferní zařízení přímo k monitoru, čímž se snižuje nepořádek na stole.

Stejně jako ostatní modely AGON 5 má i AG325QZN/EU elegantní hranatý design s velmi tenkými rámečky a robustním kovovým stojanem. Ergonomický stojan s možností nastavení náklonu (-5/23°), výšky (150 mm), natočení (-20/20°) a orientace pivot (90°) umožňuje pohodlné používání pro každého uživatele a každou příležitost.

Model AOC AGON AG325QZN/EU je k dispozici od března 2023 za doporučené prodejní ceny 13 789 Kč v České republice a za 579 eur na Slovensku.