Partner webu

Server housing od Casablanca.cz

Panasonic Lumix FS22 s tenkým tělem a optikou Leica

Lumix_FS22k_1120Společnost Panasonic uvádí na český trh nový fotoaparát Lumix FS22. Model FS22 je určen zejména mladým lidem, kteří chtějí mít kromě pohotového pomocníka v kapse i stylový doplněk. Tenké designové tělo s elegantně zaoblenými křivkami dotváří pouze spoušť, zoom a tlačítko pro zapínání. Stejně jako všechny nové telefony jsou i nové fotoaparáty Lumix uzpůsobeny na rychlé a jednoduché ovládání dotykem prstu na dotykovém panelu. Tím se kromě veškerého nastavení ovládá i místo ostření. Chcete-li mít na fotografii ostrý obličej svého kamaráda, stačí se jeho obličeje na panelu dotknout. Zbytek fotoaparát obstará sám – automaticky zaostří a vyfotí objekt, který jste si vybrali. Dotykový panel je vhodný i k prohlížení fotografií. Jeho úhlopříčka 7,6 cm umožňuje pohodlně prohlížet pořízené fotografie či videozáznamy. Při prohlížení se panelu jen dotknete a tahem do jedné nebo druhé strany se přesunujete vpřed či nazpět pořízenými fotografiemi.

Dámy, které nejsou s pořízenou fotografií sebe sama stoprocentně spokojeny, uvítají i možnost dolíčení na fotografii. Stačí zvolit režim líčení a pár jednoduchými dotyky si můžete přepudrovat nos či obtáhnout linii svých rtů.

Pro věrohodnější zachycení situace můžete přepnout do režimu videa, který umožňuje pořizovat video záznamy ve vysokém rozlišení. Pakliže chcete sdílet fotografie či videa s vašimi přáteli, stačí pouze připojit fotoaparát USB kabelem k počítači a jednoduše uploadovat videa na server YouTube či fotografie na sociální server Facebook.

Jako všechny nové kompaktní modely řady Lumix nabízí i FS22 propracovaný systém inteligentní automatiky iA, který fotografování usnadňuje i méně zkušením uživatelům. Systém se neustále vyvíjí a nabízí nové a nové funkce – nyní se například v režimu inteligentního rozpoznání scény stačí na panelu dotknout lidské tváře a fotoaparát okamžitě aktivuje motivový program pro fotografování portrétů.

Ve štíhlém stylovém těle (ještě tenčím než u předchozích modelů řady) se skrývá objektiv Leica. Objektiv DC Vario Elmar je vybaven čtyřnásobným optickým zoomem, jeho rozsah odpovídá 28-112 mm u klasického fotoaparátu. Velký vliv na kvalitu fotografií má i snímač s rozlišením 16 MPix a špičkový obrazový procesor Venus Engine VI.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci