Fotoaparát Sony α37 s výklopným LCD displejem

Sony_SLT_A37_1222Společnost Sony představila nový fotoaparát Sony SLT-A37 využívající technologii polopropustného zrcadla. Technologie polopropustného zrcadla, vyvinutá společností Sony, nabízí kvalitní kombinaci rychlého sériového snímání, průběžný autofokus s fázovou detekcí a průběžný živý náhled, a to i při natáčení videa v kvalitě Full HD (50i/25p). Přesné 15bodové automatické ostření se 3 křížovými senzory a režimem sledování fotografovaného objektu se stará o to, aby všechny tváře i rychle se pohybující předměty byly neustále ideálně ostré.

Technologie polopropustného zrcadla fotoaparátu α37 také umožňuje pořizovat série několika zaostřených snímků. Režim Continuous Advance Priority AE pro teleobjektiv zvětšuje střední část snímaného obrazu a nabízí sériové snímání rychlostí až 7 snímků za sekundu – a to i když se fotografovaný objekt pohybuje.

Hedáček Tru-Finder díky vysokému rozlišení 1 440 000 obrazových bodů, vynikajícímu kontrastu a 100% pokrytí zorného pole nabízí stejně detailně prokreslený a čistý obraz jako nedávno představený fotoaparát SLT-A57. K dispozici je také speciální režim zajišťující pohodlnou práci s hledáčkem Tru-Finder pro ty, kdo nosí brýle.

Úpravy expozice a další kreativní nastavení je možné sledovat v reálném čase buď v hledáčku Tru-Finder nebo na výklopném 6,7cm (2,7") LCD displeji Clear Photo. Režim automatické kompozice pro portrét (Auto Portrait Framing) identifikuje pozici fotografované osoby, ořízne nepotřebné části obrazu a vytvoří portrét o vysokém rozlišení při zachování kompozičního pravidla „tří třetin". Technologie By Pixel Super Resolution zajišťuje, aby si (z důvodu kvality obrazu) oříznuté a přiblížené portréty zachovaly plný počet pixelů.

Fotoaparát α37 nabízí možnost používat pro vysoce kvalitní detaily 2x Clear Image Zoom, který zdvojnásobuje zvětšení nabízené objektivem. Technologie Sony By Pixel Super Resolution se stará o podání detailů, tonů a ploch. Toto řešení je ideální na cesty i každodenní fotografování, protože nabízí prodloužení ohniskové vzdálenosti bez nutnosti nosit s sebou další zařízení.

Snímač Exmor APS HD CMOS o rozlišení 16,1 efektivních megapixelů ukrytý v těle α37 vytváří příjemně detailní statické snímky s nízkou hladinou obrazového šumu i video v kvalitě Full HD. Snímač doplňuje nejnovější obrazový procesor BIONZ zvětšující rozsah citlivosti ISO 100-16000 a rozšiřující fotografické možnosti za zhoršených světelných podmínek bez použití blesku. Podobně jako fotoaparáty α SLT je tento fotoaparát vybaven stabilizátorem SteadyShot INSIDE, který snižuje otřesy fotoaparátu a umožňuje posunout nastavení až o čtyři pozice a dosahovat s objektivy s bajonetem A-mount skvělých výsledků při otografování z ruky.

Režim Superior Auto inteligentně rozpozná celou řadu scén a fotografovaných objektů a podle nich nastaví expozici a další parametry obrazu pro rychlé a pohodlné výsledky.

Univerzálním doplňkem fotoaparátu α37 je nový teleobjektiv SAL18135 s transfokátorem s dostatečným (cca) 8násobným rozsahem v kompaktním provedení. Technologie SAM zajišťuje hladký, rychlý a absolutně tichý chod autofokusu, zatímco režim Direct Manual Focus umožňuje přesné a jemné doostření.

Základní parametry:

  • Snímač Exmor APS HD CMOS s rozlišením 16,1 efektivních megapixelů
  • Vysokorychlostní sériové snímání: až 7 snímků/s, neomezený průběžný autofokus v pozici teleobjektivu v režimu Continuous Advance Priority AE díky technologii polopropustného zrcadla
  • Citlivý a přesný 15bodový autofokus se 3 křížovými senzory s fázovou detekcí
  • Hledáček Tru-Finder s vysokým rozlišením a 100% pokrytím zorného pole
  • AVCHD (50i/25p): plynulé video vysoké kvality
  • Režim Auto Portrait Framing pro prvotřídní portréty
  • Výklopný LCD displej pro snadnější fotografování nízko u země/vysoko nad hlavou
  • Vysoká citlivost s velkým rozsahem citlivosti ISO 100-16000
  • Clear Image Zoom: dvojnásobná efektivní ohnisková vzdálenost při zachování plného počtu pixelů

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci