POINT.X (2019-20)
SOPHOS - hacking webinar 1

Partner webu

Server housing od Casablanca.cz

Tři nové chytré telefony Nokia na platformě Symbian Belle

Chytré telefony Nokia 701, 700, 600Nokia oznámila uvedení tří nových, funkcemi nabitých, chytrých telefonů určených pro masový trh. Ty přinášejí nejnovější funkce, včetně inovovaného systému Symbian Belle, a to za atraktivní ceny. Modely Nokia 700, Nokia 701 a Nokia 600 rozšiřují současné portfolio smartphonů Nokia na platformě Symbian a přinášejí nový design, vlastnosti a funkce. Všechny fungují na platformě Symbian Belle a umožňují snadné sdílení a párování  jediným dotykem – prostřednictvím technologie NFC.  Novinkou je i výkonnější mobilní webový prohlížeč. Díky podpoře technologie NFC může kterýkoli z těchto tří smartphonů snadno sdílet obsah s dalšími zařízeními nebo se spárovat s mobilním příslušenstvím jako jsou reproduktory, bluetooth sluchátka nebo headset.

Nokia oznámila také uvedení Essence Bluetooth Stereo Headset, který lze spárovat s libovolným smartphonem s podporou technologie NFC, a to pouhým dotykem obou zařízení.

Přestože všechny tři smartphony obsahují společné funkce typické pro telefony Nokia, každý z nich je postaven na odlišných prioritách, díky čemuž si každý uživatel může vybrat jemu vyhovující model. Nejkompaktnějším dotykovým telefonem, vyrobeným z jediného kusu materiálu, je Nokia 700. Tenkým a stylovým smartphonem s mimořádně jasným displejem je Nokia 701. A konečně nejhlasitějším smartphonem zacíleným na zábavu je Nokia 600. Všechny tyto prvky se přitom v portfoliu produktů společnosti Nokia objevují vůbec poprvé.

Nokia 700: Nejmenší chytrý telefon Nokia
S hmotností pouhých 96 gramů a rozměry 110×50,7×9,7 mm je Nokia 700 nejen nejmenším kompaktním chytrým telefonem řady Symbian, ale zároveň jedním z nejkompaktnějších dotykových monoblok-chytrých telefonů vůbec. To, co postrádá na velikosti, vynahrazuje na funkčnosti, se schopností single-tap NFC sdílení a párování, 1GHz procesorem, 3,2 palcovým AMOLED screen ClearBlack displejem, 2GB interní pamětí (s možností využití 32GB microSD karty), HD videem a 5MP kamerou s plným zaostřením a LED bleskem.

Nokia 701: Nejjasnější chytrý telefon Nokia
Nokia 701Nokia 701 je elegantní, úzký chytrý telefon, který disponuje nejjasnějším displejem, založeným na 3,5 palcovém ClearBlack displeji. Má aktivované potlačení šumu, a stejně jako ostatní nové chytré telefony, poskytuje single-tap NFC párování a sdílení, umožňuje sdílení obsahu a bezdrátový přenos zvuku do sluchátek a NFC povoleným osobám. Telefon nabídne 1GHz procesor, 8MP full focus fotoaparát s LED bleskem, 2× digitální zoom, druhý fotoaparát vpředu a schopnost nahrávat video v HD. Nokia 701 přichází na trh s interní pamětí 8GB a možností rozšíření až na 40GB použitím 32 GB micro SD karty.

Nokia 600: nejhlasitější smartphone

Se zabudovanou FM anténou pro rádio, která umožňuje poslech bez sluchátek a s FM vysílačem díky kterému lze poslat signál z telefonu na jakékoliv FM rádio je Nokia 600 vhodným přístrojem pro milovníky hudby. Na jedno nabití vydrží přehrávat hudbu 60 hodin, má mimořádně silný zabudovaný reproduktor a schopnost přenášet hudbu do NFC zařízení. Přestože je nabízen za nižší cenu než Nokia 700 a Nokia 701, je v modelu Nokia 600 1 GHz procesor; 5MP full focus fotoaparát s LED bleskem a schopností nahrávat video v HD a 2 GB interní paměť s možností rozšíření až na 34GB použitím 32GB microSD karty.

Nokia Essence Bluetooth Stereo Headset
Nový headset Nokia Essence využívá speciální technologii aktivního rušení hluku pro eliminaci 99,8% zvuků na pozadí hovoru. Nabízí tak čistý zvuk bez ohledu na to, jak hlučné je prostředí z něhož majitel headsetu telefonuje. Je tedy vhodný pro všechny, kdo nechtějí obětovat kvalitu hovoru když telefonují s bezdrátovým sluchátkem. Prostřednictvím NFC může být headset spárován s jakýmkoliv NFC telefonem pouhým přiložením na sebe.