Atos
Alvao

Partner webu

Server housing od Casablanca.cz

Powerline adaptéry Netgear pro síťová multimediální zařízení

Netgear_XAVB5101_1202Netgear na veletrhu Consumer Electronics Show (CES) 2012 představil dvojici produktů usnadňujících připojení herních zařízení a komponent domácího kina k síti prostřednictvím tradičního ethernetu. Řešení Netgear Powerline 500 Nano (XAVB5101) je určeno uživatelům, kteří hledají jednoduché plug-and-play připojení vybraného zařízení (například televizoru nebo herní konzole) k síti. Dokáže proměnit kteroukoli standardní elektrickou zásuvku a vedení ve vysokorychlostní datovou síť poskytující zázemí i nejnáročnějším multimediálním aplikacím.


Uživatelům, kteří chtějí připojit více zařízení v jedné místnosti (včetně televizorů, síťových disků, multimediálních přehrávačů, herních zařízení, počítačů a dalších ethernetových přístrojů), je určen bezdrátový Wi-Fi N900 čtyřportový adaptér WNCE4004. Toto řešení nabízí možnost připojení až čtyř zařízení současně prostřednictvím síťového kabelu k Wi-Fi routeru nejvyšší možnou rychlostí.

Powerline adaptér XAVB5101
Powerline adaptér XAVB5101 nabízí jednoduché zprovoznění technikou „plug-and-play“ a vysoké přenosové rychlosti při minimálních rozměrech. Je vhodným řešením pro připojení jednoho zařízení, například herní konzole, multimediálního přehrávače, TV, HD set-top-boxu, PC či dalších zařízení k routeru v domácí síti a internetu. Speciálně hráče jistě potěší i extrémně nízká latence.

Netgear Powerline 500 Nano nabízí přenosovou rychlost až 500 Mbit/s, která plně postačuje pro HD a 3D HD streamování videa, přehrávání multimédií, hraní her pro více hráčů a další aplikace náročné na šířku pásma. Díky technologii „Pick-a-Plug“ od Netgearu dokáže adaptér automaticky otestovat připojení v každé elektrické zásuvce a zobrazit výsledek formou barevných LED diod; uživatelé si tak mohou vybrat konkrétní zásuvku pro zajištění nejvyššího možného výkonu.

Wi-Fi adaptér WNCE4004
Streamování HD obsahu do domácích ethernetových zařízení může být někdy velice obtížné nebo dokonce nemožné kvůli nedostupnosti kabelového připojení či nevhodným podmínkám pro jeho instalaci. Čtyřportový Wi-Fi adaptér Netgear řeší tyto problémy nabídkou připojení až čtyř ethernetových zařízení k domácí síti, a to v současnosti nejvyššími rychlostmi Wi-Fi (kombinovaných 900 Mbit/s). Adaptér zpracovává několik bezdrátových streamů současně a podporuje duální přenosovou technologii, poradí si proto i s několika simultánními HD video streamy v rozlišení 1080p a hraním nejmodernějších her pro více hráčů při minimálních latencích. S N900 Wi-Fi adaptérem WNCE4004 lze snáze bezdrátově streamovat multimediální obsah z internetových služeb typu Netflix, Vudu, YouTube a Hulu do prakticky kteréhokoli ethernetového zařízení v rámci domácí sítě.

Cena a dostupnost
Powerline adaptér Netgear XAVB5101 bude dostupný v prvním čtvrtletí roku 2012 za předpokládanou doporučenou cenu 120 USD. Wi-Fi adaptér Netgear WNCE4004 vstoupí na trh v průběhu léta za předpokládanou doporučenou cenu 80 USD.