Atos

Partner webu

Server housing od Casablanca.cz

NETGEAR přináší nejrychlejší dvoupásmový Wi-Fi router na světě

r7800sWi-Fi router nové generace NETGEAR R7800 nabízí extrémní přenosovou rychlost, dvojnásobný nárůst propustnosti a ultimátní dosah bezdrátové sítě.
Společnost NETGEAR uvádí na český a slovenský trh nový Wi-Fi router třídy AC2600, model R7800 (označovaný také jako Nighthawk X4S). Model R7800 oproti svým předchůdcům vyniká především extrémní rychlostí přenosu dat až 2,53 Gb/s* a dvojnásobnou propustností oproti stávajícím Wi-Fi routerům díky podpoře mobilních zařízení využívajících šířku pásma až 160 MHz.

Extrémně rychlý a výkonný

Nový router NETGEAR R7800 kombinuje výkonný dvoujádrový 1,7GHz procesor a Wi-Fi standard AC2600 s dosud nejrychlejším dvoupásmovým 802.11ac Wi-Fi připojením, které podporuje rychlost až 2,53 Gb/s* (1 733 Mb/s v 5GHz pásmu + 800 Mb/s v 2,4GHz pásmu). Špičkovému bezdrátovému výkonu skvěle sekunduje i rychlost kabelových přenosů díky pěti gigabitovým ethernetovým (4× LAN, 1× WAN), dvěma USB 3.0 a jednomu eSATA portu.

Rychlost připojení významně ovlivňuje také nejnovější technologie Wave 2 Wi-Fi se čtyřmi nezávislými streamy v obou vysílacích pásmech (2,4 GHz pro velký dosah a 5 GHz pro vysoký výkon) a funkce Dynamic QoS umožňující identifikovat jednotlivé aplikace a zařízení a řídit prioritu jejich síťového provozu dle podmínek nastavených uživatelem. Obě technologie nejenže výrazně zrychlují rychlost připojení, ale zároveň eliminují případné výpadky a prodlevy vzniklé kvůli načítání dat do vyrovnávací paměti. Ve výsledku tak zajišťují zcela plynulé přehrávání HD video streamů, stahování souborů, hraní multiplayerových online her či brouzdání po internetu.

Dvojnásobný nárůst propustnosti

Díky technologii Multi-User MIMO (MU-MIMO), navržené pro paralelní streamování dat do více zařízení, přináší Wi-Fi router R7800 výrazné zlepšení propustnosti u mobilních zařízení nové generace. Ta může být díky podpoře mobilních zařízení využívajících šířku pásma 160 MHz až dvounásobná oproti ostatním routerům dostupným na současném trhu.

Kvalitní pokrytí

Vysoce výkonné zesilovače a čtveřice externích antén nabízí široké a spolehlivé Wi-Fi připojení napříč velkými domy i přilehlými zahradami, aniž by zanechávaly tzv. mrtvé zóny. Unikátní technologie Beamforming+ se navíc postará o precizní zacílení Wi-Fi signálu z routeru přímo na jednotlivá připojená mobilní zařízení.

Snadná správa

Router R7800 poskytuje řadu funkcí, které umožňují efektivně a pohodlně spravovat jeho nastavení:

  • ReadySHARE Vault zajišťuje automatickou zálohu změn provedených ve všech počítačích v domácí síti do externího USB disku připojeného k routeru R7800.
  • NETGEAR genie umožňuje vzdálenou správu routeru a navíc také snadno instalovat, aktualizovat, monitorovat, kontrolovat a opravovat domácí síť.
  • NETGEAR MyMedia umožňuje vyhledat a přehrávat multimediální soubory uložené kdekoli v síti prostřednictvím zařízení Chromecast připojeného k televizorům nebo hudebním systémům s podporou DLNA.
  • ReadySHARE umožňuje bezdrátový přístup a sdílení obsahu uloženého na externím USB disku z jakéhokoli zařízení v domácí síti, nebo bezdrátový přístup a sdílení USB tiskárny.
  • Vylepšená rodičovská kontrola zamezuje přístupu na vybrané weby konkrétním členům rodiny či jejich zařízením.

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci