25 let na trhu ERP systémů

Partner webu

Server housing od Casablanca.cz

Grafické karty ASUS ROG MATRIX GTX 580

Asus_MATRIX_GTX580_1123Společnost ASUS představila novou řadu karet ROG MATRIX GTX 580 Series. Jejich základ tvoří grafické jádro NVIDIA GeForce GTX 580, o chlazení se pak starají dva ventilátory chlazení DirectCU II. Komponenty ze speciální slitiny Super Alloy Power mají 19fázové napájení a k dispozici jsou nástroje pro okamžité přetaktování - TweakIt, ProbeIt, bezpečnostní tlačítko Safe Mode a obslužný program pro přetaktování grafického jádra GPU Tweak. Grafická karta ROG MATRIX GTX 580 Platinum je přetaktována na 816 MHz a nabízí také velkou grafickou paměť 1,5 GB GDDR5 pracující na frekvenci 4,8 GHz. Karta je obohacena o celou řadu hardwarových nástrojů, včetně TweakIt a ProbeIt, které zajišťují ladění přetaktování v reálném čase, a tlačítko Safe Mode pro okamžitou obnovu stabilního nastavení.

Grafická karta ROG MATRIX GTX 580 Series byla od základů přepracována, aby při přetaktování nabídla skutečně co nejvyšší výkon. Využívá technologii 19fázového napájení Super Alloy Power, která poskytuje více prostoru pro přetaktování. Díky tomu mohou uživatelé zvýšit výkon o 15 % a v porovnání s referenčními modely současně zachovat o 35 °C nižší provozní teplotu.

Nový nástroj pro přetaktování grafického jádra GPU Tweak je doplněn o GPU-Z s funkcí TechPowerUp, která poskytuje přesné informace o grafické kartě. ASUS tedy nabízí díky GPU Tweak nástroj pro úpravu frekvence jádra, napětí a rychlosti ventilátorů v reálném čase, který lze použít až se čtyřmi různými nastaveními grafické karty. Prostřednictvím funkce Live Update si uživatelé mohou stáhnout nejnovější firmware a ovladače.

Snižování teploty grafické karty MATRIX GTX 580 Series napomáhá systém chlazení DirectCU II. Teplovodivé trubice jsou v přímém kontaktu s GPU, a proto velmi účinně odvádějí teplo. Dvojice zvukově odtlumených ventilátorů prohání kolem karty o 600 % více vzduchu než referenční provedení, a tudíž dosahuje až o 20 % nižších provozních teplot. Indikátor vytížení MATRIX LED pomocí různých barev v reálném čase přehledně znázorňuje celkové vytížení karty.

Hlavní charakteristiky produktu:

  • Na kompletně přepracované kartě jsou integrovány hardwarové nástroje pro přetaktování jako TweakIt a ProbeIt. Tlačítko Safe Mode umožňuje jednoduše vrátit nastavení na bezproblémovou úroveň.
  • Obslužný program GPU Tweak se stará o softwarovou kontrolu přetaktování v reálném čase. Tento nástroj zaručí nejen kontrolu nad frekvencí jádra, napětím a rychlostí ventilátoru, ale nabízí také několik užitečných funkcí, jako je záznam videa při hraní her nebo aktualizace ovladačů a firmwaru za chodu.
  • Komponenty 19fázového systému napájení Super Alloy Power poskytují více prostoru pro přetaktování. Umožňují zvýšit výkon o 15 %, snížit provozní teplotu až o 35 °C a současně 2,5 krát prodlužují životnost karty.
  • Systém chlazení DirectCU II se zvukově odtlumenými ventilátory zajišťuje o 600 % lepší proudění vzduchu a o 20 % účinnější chlazení než referenční provedení této grafické karty.
  • Vícebarevný indikátor zatížení MATRIX LED, který je také osazen na kartě ROG MATRIX GTX 580 Series, v reálném čase poskytuje prostřednictvím různých barev informace o vytížení GPU.

Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci