POINT.X (2019-20)
Siemens - Free Trial MM

Partner webu

Server housing od Casablanca.cz

Kamera do auta TrueCam H5 je kompaktní a očím skrytá

H5 HW ForumSpolečnost TrueCam je na trhu autokamer pojmem, a taktéž zde neustále rozšiřuje svoje portfolio o specifické modely; teď například o kameru TrueCam H5, která je jiná než ostatní, a to především díky svojí nenápadnosti.

Jedná se o malé, kompaktní zařízení, které kromě řidiče a posádky prakticky nikdo nezaregistruje. Natož tak náhodný kolemjdoucí, pokud ji tedy za zpětným zrcátkem či jinde na předním skle přímo cíleně nevyhledává. Drobná kamerka je zároveň matně černá, takže nehrozí žádné odlesky, což v konečném důsledku i zvyšuje bezpečnost jízdy, protože nijak neomezuje váš výhled při řízení.

Ke kamerce TrueCam H5 si můžete zakoupit i volitelný přijímač GPS signálu, který video osadí geoznačkou a napevno zabudovanou informací o rychlosti jízdy. To se hodí zejména v případech nejasností, například tehdy, když z nějakého důvodu potřebujete dokázat, že jste nepřekročili povolenou rychlost v daném místě.

V kameře naleznete i zabudovaný G-senzor, jenž je velice citlivý a dokáže rozpoznat, byť i jen malý náraz. Zaznamenávaný obraz se v tu chvíli uzamkne, opět proto, aby sloužil jako důkaz v případě nabourání vozidla, ať už při dopravní nehodě nebo na parkovišti před domem či obchodem – v těchto chvílích je aktivován tzv. parkovací režim. Když je právě situace klidná, kamera sice preventivně natáčí i nadále, ale odemčený záznam, což znamená, že maximálně využije kapacitu paměti a nejstarší záznamy vždy přemaže těmi nejnovějšími. Paměť vám tak nikdy nedojde, ale zároveň všechny důležité záběry v kameře zůstanou.

TrueCam H5 1

K dispozici je taktéž podpora technologie Wi-Fi, což takže při přenosu videí k dalšímu zpracování není třeba používat žádné kabely. Bezdrátový přenos se spárovaným cílovým zařízením je rychlý a spolehlivý. Samotné spárování je na smartphonech a tabletech s Androidem či iOS možné provést přes aplikaci LuckyCam, kterou si lze zdarma stáhnout v obchodě Google Play či App Store.

Náhled videa v reálném čase či zpětně je možné získat přímo v kameře, která totiž obsahuje integrovaný LCD displej o úhlopříčce 1,5 palce. Jednoduché a intuitivní ovládání je kompletně lokalizováno do češtiny, displej pak přirozeně vypnete, kdykoliv potřebujete, aby vás jeho světlo nerušilo u řízení.

Mezi podporované funkce patří tzv. lane departure warning system (LDWS), který vás upozorní, pokud opustíte svůj jízdní pruh. Což se hodí zejména při jednotvárné jízdě v noci, kdy hrozí, že upadnete do mikrospánku. Jakmile kamera zaznamená podezřelý pohyb auta, spustí zvukový signál. Další funkcí je WDR (široké dynamické spektrum; wide dynamic range), která zlepšuje kvalitu obrazu v kontrastních prostředích světla a stínu v jednom záběru.

Bližší informace o autokameře TrueCam H5 naleznete na Truecam.cz.

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci